• Пошук по сайту
  • Пошук по документах

Покровськ помолодшав. Місту повернули історичну дату заснування

eye

722

06.08.2023 11:42

Новини громад

img

Покровська громада активно залучена до процесу усунення спадщини колоніального минулого в культурному житті та побуті, очищення державного календаря від нав’язаних минулим дат, що триває в Україні.

Днями під головуванням начальника Покровської МВА Сергія Добряка відбулось засідання робочої групи, під час якого прийнято остаточне рішення про перейменування топонімів. 

Також присутні розглянули пропозицію від членів краєзнавчої спілки щодо зміни дат заснування міста Покровськ та святкування Дня міста.

Ініціатором пропозиції став краєзнавець та дослідник - Валерій Кордюков, який довгий час працював над вивченням історичного минулого Покровського краю. За його думкою, відома більшості дата заснування міста Покровськ є сфальсифікованою.

"Немає жодних підтверджень тому, що наше місто засновано у 1875 році. Працюючи довгий час над вивченням цієї теми, мені довелося звертатися до різних архівних установ, Інституту історії України. Так, вдалось встановити, що справжня дата прив'язана до будівництва залізничної станції Гришине (1881-1884 рр.). Вважаю доцільним, у ході позбуття колоніальних наративів, визнати та встановити історичну дату заснування міста Покровськ - 1881 рік. Число й місяць, враховуючи знайдені урядові документи, припадають на 19 червня", - доповів Валерій Кордюков.

Спираючись на доведені факти та їх обґрунтування, члени комісії одноголосно проголосували про затвердження року заснування міста Покровськ - 1881.

Питання щодо перенесення святкування "Дня міста" взято на опрацювання, обговорення продовжаться на наступних засіданнях.

Назад до розділу

Опитування

Яку інформацію Ви найчастіше шукаєте на Smart-порталі?

47,06%

23,53%

17,65%

11,76%

Триває до 31/12/2020

Останні новини з категорії:

30 важливих питань щодо захисту прав дітей вирішено на засіданні комісії Покровської МВА

Сьогодні, 12 липня, заступниця начальника Покровської МВА Наталія Іваньо провела чергове засідання комісії з питань захисту прав дітей. Члени комісії ретельно розглянули 30 питань, що стосувалися різних аспектів життя та захисту прав юних мешканців громад

eye

25

Громада 1

12 липня 2024 14:05

Представники Покровської громади здобули знання з управління проєктами завдяки USAID

Директор Агентства розвитку громади Дмитро Єрмолович та представники ГО "Світло Донбасу" пройшли навчання у Школі проєктного менеджменту

eye

30

Новини громад

12 липня 2024 13:07

До річниці трагедії: у Покровську встановлять меморіальні дошки загиблим внаслідок обстрілу покровчанам

Під головуванням заступниці начальника Покровської МВА Маргарити Ідрісової відбулося засідання комісії з розгляду питань встановлення та демонтажу пам’ятних знаків, меморіальних та інформаційних дощок на території Покровської ТГ.

eye

28

Громада 1

12 липня 2024 12:30

ic

Як бути в курсі останніх новин?

Підпишіться на email розсилку, щоб отримувати найоперативнішу інформацію