ГЕРБ
Герб Покровська виконаний в традиційній для української геральдики формі іспанського щита та в українських національних кольорах – світло-синьому та золотому (жовтому). Синє поле щита, вгорі (в верхньому поясі щита) якого розташований Покров Пресвятої Богородиці, символізує розраду і спасіння від бід та страждань, захист, заступництво українського козацтва та назву міста Покровськ. Покров виконаний в срібно-золотих (біло-жовтих) кольорах. В поясі гербу розташована ластівка срібного (білого) кольору з чорним контуром з гілочкою у дзьобі золотого (жовтого) кольору з чорним контуром, яка летить вліво (у правий геральдичний бік, а на прапорі – у сторону древка).
Ластівка символізує добру новину, щастя, надію, новий початок, відродження та схід сонця. Крім того, ластівка, зображена на гербі – точно повторює вирізьблену на сухарниці, особистій речі Миколи Леонтовича, зробленої руками батька композитора. Ця особиста річ зберігається в Покровському історичному музеї і нагадує про перебування Миколи Леонтовича в нашому місті (тогочасному пристанційному селищі Гришине) з 1904 по 1908 роки, а ластівка - про загальновизнану у всьому світі культурну візитівку України—пісню «Щедрик», коріння якої сягають найстаріших зразків українського фольклору і про те, що одна з музичних її обробок творилась саме у нашому місті. В нижньому поясі щита розташоване стилізоване зображення найвидатнішого об’єкту міста – залізничного вокзалу срібного (білого) та золотого (жовтого) кольорів.
Вокзал – символ заснування міста і залізниці, з якої починається історія міста. Прозорі вікна символізують відкритість міста, а відкриті (прозорі) ворота є символом «західних воріт Донбасу в Україну». Вокзал розташований на куполі чорного кольору, який символізує нашу українську землю багату на чорнозем та вугілля. Форма куполу символізує Донецький кряж (пагорби) та старовинні кургани як історичний багатовіковий спадок наших попередників. Золоті (жовті) перехресні шаблі, зображені на чорному фоні, поверненні донизу, символізують ратну доблесть наших предків та козацький спадок, готовність захищати свої землі, а не нападати самим. Герб міста обрамлений золотим (жовтим) картушем в традиційному стилі для української геральдики. Над картушем розміщена золота (жовта) трьох променева мурована корона, що символізує місто зі самоврядуванням, яке має регіональне (обласне) підпорядкування. Під гербом розміщена золота (жовта) стрічка слави з синім написом Покровськ, яка поєднана з кольором картуша та корони. Колір напису на стрічці згідно геральдичних рекомендацій виконаний в основному кольорі гербу.
ПРАПОР
Прапор має світло-синій колір та дві поздовжні жовті смуги. Колір прапора відповідає національним кольорам України. По середині прапора – ластівка, виконана згідно зображення на гербі.