• Пошук по сайту
  • Пошук по документах
back

Стара версія сайту

Оголошення

Опитування щодо екологічних проблем територіальних громад

ГО "Асоціація Громадських Радників України" у партнерстві з Міністерством енергетики та захисту довкілля України, Державною Екологічною Інспекцією України та Професійною Асоціацією Екологів України (ПАЕУ) проводить опитування фахівців органів місцевого самоврядування для визначення найбільш актуальних екологічних проблем територіальних громад України.

На основі отриманих відповідей буде створено навчальну програму для підвищення рівня кваліфікації та компетенції в зазначених респондентами тематиках. Ця програма має стати путівником для місцевого самоврядування у вирішенні різних питань захисту довкілля.

Анкета 

Увага! Триває подання декларацій про відходи за 2019 рік

УВАГА! НАГАДУЄМО ПРО ПОДАННЯ ДЕКЛАРАЦІЙ ПРО ВІДХОДИ за 2019 рік!

Департамент екології та природних ресурсів Донецької облдержадміністрації нагадує, що суб’єкти господарювання у сфері поводження з відходами, діяльність яких призводить виключно до утворення відходів, для яких показник загального утворення відходів становить від 50 до 1000 умовних одиниць,  до 20 лютого року, що настає за звітним (тобто, до 20 лютого 2020 року подаються декларації за 2019 рік) подаютьдекларацію про відходи (далі — декларація) за формою згідно з додатком до постанови Кабінету Міністрів України від 18.02.2016 року № 118 «Про затвердження Порядку подання декларації про відходи та її форми».

Звертаємо увагу, що подання декларації про відходи через електронну систему здійснення дозвільних процедур у сфері поводження з відходами, порядок функціонування якої визначено наказом Мінприроди України від 18.05.2016 № 186, значно зменшує кількість затраченого часу та дозволяє подати її у будь-якому місці, у зручний для суб’єкта господарювання час, без обмеження протягом 2020 року.

З покроковою інструкцією щодо подачі електронної декларації про відходи можна ознайомитися за посиланням:http://e-eco.gov.ua

Розпочати роботу необхідно з визначення Пзув (показник загального утворення відходів), який є критерієм подачі декларації про відходи. Для цього необхідно скористатися калькулятором, який знаходиться на головній сторінці сервісу. Якщо розмір Пзув виявився від 50 до 1000, необхідно продовжити роботу натиснувши «Подати декларацію про відходи», якщо Пзув менше 50 — декларація не подається.

Перед тим, як розпочати процес подачі декларації про відходи необхідно впевнитись, що проведено всі попередні розрахунки для заповнення декларації та отримано ключі для накладання електронного цифрового підпису (далі-ЕЦП). Як отримати ЕЦП можна дізнатися на головній сторінці сервісу за посиланням http://e-eco.gov.ua

Звертаємо увагу, що пунктом 3 постанови Кабінету Міністрів Україні від 18.02.2016 № 118 визначено, що якщо суб’єкт господарювання має у своєму складі філії або інші відокремлені підрозділи без статусу юридичної особи, які провадять свою діяльність у різних регіонах (у межах певної адміністративно-територіальної одиниці) України, такий суб’єкт господарювання подає декларацію за місцем провадження діяльності філією або іншим відокремленим підрозділом.

Відповідно до роз’яснень Мінприроди України, реєстрація декларацій здійснюється по кожній філії або іншому відокремленому підрозділу окремо, але із введенням коду КОАТУУ за місцем провадження діяльності філією або іншим відокремленим підрозділом та у «назва суб’єкта господарювання» зазначається юридична особа, а поряд у дужках — найменування філії або іншого відокремленого підрозділу.

Увага! Порядок внесення змін у паспорти місць видалення відходів

УВАГА! ПРО ВНЕСЕННЯ ЗМІН ДО ПАСПОРТІВ МІСЦЬ ВИДАЛЕННЯ ВІДХОДІВ (МВВ)

Відповідно до пункту 19 постанови Кабінету Міністрів України від  3 серпня 1998 року № 1216 «Про затвердження Порядку ведення реєстру місць видалення відходів» щорічно паспорти місць видалення відходів (далі – МВВ) підлягають перегляду за результатами спостережень, контрольних замірів, додаткових робіт тощо  і погоджуються Радою міністрів Автономної Республіки Крим, обласними, Київською та Севастопольською міськими держадміністраціями.

Главою 3 наказу Міністерства охорони навколишнього природного середовища та ядерної безпеки України від 14 січня 1999 року № 12 «Про затвердження Інструкції про зміст і складання паспорта місць видалення відходів» (із змінами) визначено, що для оперативної обробки, передачі та зберігання даних паспортів МВВ на електронних носіях використовуються їх електронні версії. Електронні версії паспортів МВВ заповнюються відповідно до зразків файлів, які опубліковано на сайті Мінприроди України за посиланням https://menr.gov.ua/news/27521.html.

Власники МВВ подають електронні версії паспортів МВВ при їх затвердженні та щорічному перегляді Раді міністрів Автономної Республіки Крим, обласним, Київській та Севастопольській міським державним адміністраціям.

Отже, власник МВВ, при зверненні до департаменту екології та природних ресурсів Донецької облдержадміністрації щодо затвердження паспорту МВВ чи внесення змін до раніше затвердженого паспорту МВВ за підсумками діяльності за 2019 рік, до звичного пакету документів на паперовому носії, повинен додати електронну версію паспорту (за вказаним вище зразком).

За додатковою інформацією щодо порядку затвердження паспортів МВВ, внесення щорічних змін та заповнення електронної версії паспорту МВВ необхідно звертатися до відділу поводження з відходами департаменту.

Контактний телефон: 095-644-25-25

Увага! Порядок внесення змін до реєстрових карт ОУВ та ООУВ

УВАГА! ПРО ВНЕСЕННЯ ЗМІН ДО РЕЄСТРОВИХ КАРТ ОБ’ЄКТІВ УТВОРЕННЯ, ОБРОБЛЕННЯ ТА УТИЛІЗАЦІЇ ВІДХОДІВ (ОУВ ТА ООУВ)

Відповідно до пункту 15 постанови Кабінету Міністрів України від       31 серпня 1998 року № 1360 «Про затвердження Порядку ведення реєстру об’єктів утворення, оброблення та утилізації відходів» щорічно власники  об’єктів утворення, оброблення та утилізації відходів (далі — ОУВ  та  ООУВ)  подають Раді міністрів Автономної Республіки Крим, обласним, Київській та Севастопольській міським держадміністраціям дані про зміни у діяльності своїх об’єктів для внесення відповідних змін до реєстрових карт та реєстру.

Главою 5 наказу Міністерства охорони навколишнього природного середовища та ядерної безпеки України від 17 лютого 1999 року № 41 «Про затвердження форми реєстрової карти об’єктів утворення, оброблення та утилізації відходів та Інструкції щодо її складання» (із змінами) визначено, що для оперативної обробки, передачі та зберігання даних реєстрових карт ОУВ та ООУВ на електронних носіях використовуються їх електронні версії. Електронні версії реєстрових карт ОУВ та ООУВ заповнюються відповідно до зразків файлів, які опубліковано на сайті Мінприроди України за посиланням https://menr.gov.ua/news/27521.html.

Власники ОУВ та ООУВ подають електронні версії реєстрових карт ОУВ та ООУВ при їх затвердженні та щорічному поданні даних про зміни Раді міністрів Автономної Республіки Крим, обласним, Київській та Севастопольській міським державним адміністраціям.

Отже, власник ОУВ та ООУВ, при зверненні до департаменту екології та природних ресурсів Донецької облдержадміністрації щодо затвердження реєстрової карти ОУВ та ООУВ чи внесення змін за підсумками діяльності за 2019 рік до раніше затвердженої реєстрової карти ОУВ та ООУВ, до звичного пакету документів на паперовому носії, повинен додати електронну версію реєстрової карти (за вказаним вище зразком).

За додатковою інформацією щодо порядку затвердження реєстрових карт ОУВ та ООУВ, внесення щорічних змін та заповнення електронної версії реєстрової карти ОУВ та ООУВ необхідно звертатися до відділу поводження з відходами департаменту.

Контактний телефон: 095-644-25-25