У Покровську відбулось засідання Координаційної ради у справах дітей

08.04.2024 10:00

Під головуванням заступниці начальника Покровської МВА Наталії Іваньо відбулося засідання Координаційної ради у справах дітей, на якому були розглянуті три важливі питання.

Основна увага учасників зустрічі була зосереджена на стані проведення обов?язкової евакуації дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, багатодітних родин та дітей, які перебувають в складних життєвих обставинах і проживають на території Покровської міської територіальної громади.

За словами начальниці служби у справах дітей Оксани Діми, у своїй роботі фахівці діють згідно із Законом України «Про органи та служби у справах дітей та спеціальні установи для дітей».

«На виконання Постанови Кабінету Міністрів України щодо удосконалення механізмів проведення евакуації, було створено робочу групу з проведення обов?язкової евакуації дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, багатодітних родин та дітей, які опинились в складних життєвих обставинах, які проживають на території Покровської громади», — зазначила начальниця служби у справах дітей Оксана Діма.

Крім того, з початку повномасштабного вторгнення при наданні соціальних послуг, фахівцями Покровського Центру соціальних служб проводиться систематична інформаційна робота щодо обов?язкової евакуації осіб, які звертаються за соціальною допомогою.

«3 початку 2024 року надано інформацію щодо евакуації сім?ям даних категорій. Фахівці Центру доводять до відома родинам Покровської ТГ щодо необхідності переміщення до більш безпечних регіонів України, де їх забезпечують соціальними послугами, а також безкоштовним розміщенням у комунальних закладах та, за бажанням людей, в приватних будинках», - розповіла заступник директора Наталія Антонова.

Як зазначає в.о начальника Управління сім?ї, молоді та спорту Покровської міської ради Яна Штрухецька, сьогодні на обліку сектору у справах сім?ї та молоді перебувають 528 багатодітних сімей. Під час проведення інформаційно-роз`яснювальної роботи щодо обов?язкової евакуації було оповіщено 223 родини, від 11 отримано відмов.

У рамках співпраці між сектором ювенальної превенції відділу превенції Покровського РУП ГУНП в Донецькій області та представниками місцевих військових адміністрацій, головами територіальних громад, спеціалістами соціальних служб і керівниками відділів освіти постійно оновлюються списки дітей, які перебувають на території обслуговування.

За інформацією начальника СЮП Покровського РУП Дмитра Тимошенка інформаційні заходи проводяться спільно з багатодітними родинами та батьками дітей, які знаходяться у складних життєвих обставинах. Головна мета таких заходів — забезпечення безпечної евакуації дітей в більш захищені регіони України. На початку квітня 2024 року в Покровській ТГ евакуйовано 23% дітей за межі громади в Україні та 20% за кордон, що становить загалом 4136 дітей. Такі дані надає відділ освіти Покровської міської ради. За перший квартал 2024 року за межі Покровської громади виїхали 531 здобувач освіти.

На кінець звітного періоду в закладах загальної середньої освіти Покровської ТГ здобувають освіту 930 дітей із різних категорій, у тому числі діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, а також діти з багатодітних сімей та ті, які опинились у складних життєвих обставинах. Також під час засідання було розглянуто виконання програми економічного і соціального розвитку Покровської територіальної громади за минулий рік.

Відповідно до Указу Президента та наказу Міністерства України у справах сім'ї, молоді та спорту у Покровську діє Єдиний електронний банк даних. Станом на 31.12.2023 року у ньому міститься інформація про 186 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Триває робота з надання юним мешканцям Покровської ТГ статусу дитини, що постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів; відшкодування витрат за надання догляду та виховання в умовах, наближених до сімейних; притягнення до адміністративної відповідальності батьків за ухилення від батьківських обов'язків; збереження закріпленого житла дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

У ході розгляду питання щодо проведення громадських робіт та праці неповнолітніх у 2023 році було зазначено, що такі заходи не відбувалися через безпекові обставини, які виникли у зв'язку із введенням воєнного стану.

«У зв'язку із введенням воєнного стану у 2022 та 2023 роках громадські оплачувані роботи не організовувались. Програмою соціального й економічного розвитку у Покровській міській територіальній громаді на 2024 рік поки також не передбачено фінансування на організацію та проведення громадських оплачуваних робіт для учнівської та студентської молоді», — розповіла в.о. начальника Управління сім?ї, молоді та спорту Покровської міської ради Яна Штрухецька.

«У непростий час нам необхідно консолідувати зусилля всіх відповідних служб, соціальних закладів та правоохоронних органів, щоб жодна дитина не залишилася без належної уваги. Своєчасною кваліфікованою підтримкою на місцях маємо забезпечити неповнолітніх з родин, які опинилися в складних життєвих обставинах, і тих, хто зазнав насильства, жорстокого поводження чи скоїв правопорушення. Особливу увагу приділяємо питанню евакуації неповнолітніх в більш безпечні регіони. Адже в цьому випадку мова йде про основоположне право дитини – право на життя. Батьки, відповідно до статті 155 Сімейного кодексу України, не мають зловживати своїми батьківськими правами, вони не можуть діяти всупереч інтересам дитини, а дитина через малолітство, навіть якщо й хоче виїхати з небезпечної території, але цьому перешкоджають батьки, не може реалізувати своє право на збереження життя і здоров’я. Тож закликаємо батьків відповідально ставитись до своїх обов`язків та подбати про життя дітей», - зауважила заступниця начальника Покровської МВА Наталія Іваньо.