• Пошук по сайту
  • Пошук по документах

Година духовності: працівники закладів культури та молодь міста зібрались за круглим столом

eye

151

03.04.2024 14:12

Новини громад

img

У Покровську відбувся захід, присвячений темі духовності та ролі релігійних організацій у житті громади. Учасниками обговорення стали представники відділу культури та ОКС, структурних підрозділів військової адміністрації, члени молодіжної ради, громадськість. 

Станом на 1 січня поточного року релігійна мережа Покровської ТГ налічує 51 організацію. З них православних конфесій – 21, католицьких – 2, євангельського християнства – 22, інші протестантські організації 4, ісламських -1, юдейстких -1.

Зареєстровані, але не здійснюють діяльність через відсутність приміщення - 4 організації з УПЦ. Усі інші до початку повномасштабної війни були забезпечені молитовними приміщеннями. 

Три організації (РО «Релігійна громада Свідків Єгови м.Покровська Донецької області» та РГ Церкви Євангельських християн-баптистів (Братство незалежних церков), РГ Церкви Пятидесятниці «Пробудження» міста Родинське Донецької області) перебувають у стані припинення.

«Ми вважаємо, що тема релігії важлива. Нам хочеться, щоб мешканці були обізнані в темі релігійних організацій, які діють на території Покровської громади. Це є частиною нашого прагнення до культурного та духовного збагачення спільноти та сприяння взаєморозумінню між релігійними організаціями різних віросповідань», — розповіла начальниця Покровського міського відділу культури Олена Олехнович.

Як було зазначено в ході заходу, агресія росії значно вплинула і на діяльність релігійних організацій громади. Численні ракетні удари, обстріли спричинили до того, що люди не можуть безпечно та вільно здійснювати релігійні практики. 

Деякі релігійні організації тимчасово припинили свою діяльність, є такі, що проводять служби онлайн, бо евакуювалися. В деяких релігійних громадах керівники та настоятелі знаходяться на передовій, один з них військовий хірург. 

Є в громаді храми та молитовні будинки, які було пошкоджено внаслідок обстрілів. Так, 7 серпня 2023 року частково був пошкоджений Свято-Михайлівський храм.

Незважаючи на безпекову ситуацію та складний воєнний період, віряни згуртувалися, а священнослужителі взяли на себе невластиві їм функції, зокрема, забезпечення населення гуманітарною допомогою, соціальною та духовною підтримкою ВПО та військових.

«У сучасному світі релігія виступає не лише засобом самовизначення кожної людини, а й ключовим фактором у формуванні моральних цінностей та сприянні гармонії в суспільстві. Релігійні цінності залишаються важливим підґрунтям для зміцнення національного духу та єднання нашого суспільства», — зауважила провідний методист методичної служби відділу культури, туризму та охорони культурної спадщини Людмила Терпелюк.

Назад до розділу

Опитування

Яку інформацію Ви найчастіше шукаєте на Smart-порталі?

47,06%

23,53%

17,65%

11,76%

Триває до 31/12/2020

Останні новини з категорії:

У Покровській громаді визначили стипендіатів

Під головуванням заступниці начальника Покровської міської військової адміністрації Маргарити Ідрісової 24 квітня відбулося засідання, під час якого серед обдарованих дітей та молоді визначали кандидатів на отримання стипендій.

eye

20

Громада 1

24 квітня 2024 20:00

Стан справ у громаді обговорили під час спільної наради керівники Покровської МВА

Сьогодні, 24 квітня, начальник Покровської МВА Сергій Добряк провів нараду із заступниками, темами для обговорення на якій стали: безпекова ситуація в громаді, робота соціальних і комунальних установ міста.

eye

63

Новини громад

24 квітня 2024 15:00

У Покровській громаді створено відокремлений підрозділ ГО "Всеукраїнський громадський дитячий рух "Школа безпеки"

Відбулося перше засідання установчих зборів Покровського відокремленого підрозділу Донецької області ГО «Всеукраїнський громадський дитячий рух "Школа безпеки"», який є добровільною громадською дитячою організацією.

eye

23

Новини громад

24 квітня 2024 13:30

ic

Як бути в курсі останніх новин?

Підпишіться на email розсилку, щоб отримувати найоперативнішу інформацію