Запобігти травматизму: відбувся Цільовий інформаційний захід з питань охорони праці за участі працівників Покровської міської військової адміністрації

28.03.2024 09:31

27 березня 2024 року головний державний інспектор відділу нагляду з питань безпеки праці західного напрямку управління інспекційної діяльності Східного міжрегіонального управління Державної служби України з питань праці у Донецькій області Валерій Полонський разом з працівниками Покровської міської військової адміністрації Покровського району Донецької взяв участь у Цільовому інформаційному заході з питань безпеки праці відповідно аналізу наявної статистики травматизму та видів робіт, що мають найвищі ризики настання інцидентів, аварій та нещасних випадків на підприємствах соціально-культурної сфери.

Під час заходу розглядалися наступні теми:

1. Попередження випадків прихованого травматизму та недопущення порушення термінів проведення розслідувань виробничого травматизму;

2. Впровадження електронного документообігу в системі управління охороною праці;

3.Надання першої долікарської допомоги у разі нещасного випадку на виробництві;

4. Безпека під час аварійного відключення електроенергії та статистичні дані щодо аналізу виробничого травматизму в розрізі 2022/2023 в соціально-культурній сфері.

Під час заходу було зазначено, що для запобігання прихованому виробничому травматизму необхідно вживати низку заходів. Насамперед керівництво підприємства повинно вести ретельний облік всіх випадків травм та захворювань, пов’язаних з роботою на підприємстві. Це дозволить виявити проблемні місця та забезпечити належний контроль за процесами, що пов’язані з охороною праці. Крім того, необхідно проводити регулярні інструктажі з охорони праці для всіх працівників та забезпечити їх засобами індивідуального та колективного захисту.

На підприємстві (в установі, організації), не пізніше наступного робочого дня після отримання інформації про нещасний випадок та/або гостре професійне захворювання (отруєння), наказом роботодавця утворюється комісія з розслідування нещасних випадків та/або гострих професійних захворювань (отруєнь), що не підлягають спеціальному розслідуванню (далі — комісія). Розслідування нещасного випадку та/або гострого професійного захворювання (отруєння) комісія підприємства (установи, організації) проводить протягом п’яти робочих днів з дня утворення комісії.

З метою забезпечення безпеки праці на робочих місцях під час аварійного відключення електроенергії необхідно:

• призначити відповідальну особу, яка координуватиме роботу підприємства під час аварійного відключення та процесу відновлення електропостачання;
  • розробити алгоритм дій працівників на кожному робочому місці щодо мінімізації виробничого браку з дотриманням вимог охорони праці;
  • під час відключення електроенергії необхідно увімкнути аварійне освітлення всіх виробничих приміщень, за відсутності такого, забезпечити наявність аварійних ліхтарів;
  • включення обладнання після подачі електроенергії здійснити після дозволу відповідальної особи. При цьому необхідно впевнитись у тому, що пуск обладнання є безпечним для працівників, які перебувають на робочих місцях підприємства;
  • відпрацювати з працівниками навички та дії під час аварійного відключення світла шляхом проведення навчальних зборів та практичних занять.