• Пошук по сайту
  • Пошук по документах

У Покровську відбулося відкриття Центру послуг у сфері сексуального та репродуктивного здоров'я

eye

143

13.03.2024 17:30

Новини громад

img

Центр, який відкрито в рамках проєкту «Рівні», спеціалізуватиметься на наданні комплексної допомоги з використанням методу "рівний - рівному" жертвам гендерно зумовленого насильства та секс-працівницям, що зазнали психологічних та фізичних травм. 

Також центри будуть відкриті й для представниць інших категорій, в тому числі осіб з інвалідністю. До того ж центри мають новітнє доступне обладнання для надання гінекологічних послуг.

"РІВНІ" – це пілотний проєкт, який впроваджується  в рамках гуманітарної підтримки здоров’я та гідності жінок та дівчат, що здійснюється UNFPA, Фондом ООН у галузі народонаселення в Україні, в співпраці з ГО «Клуб рибалок України» та за фінансової підтримки Humanitarian Thematic Fund (HTF) та урядів Швеції, Норвегії, Португалії, Франції.

Під час урочистого відкриття, на яке завітали керівники Донецької ОДА, Покровської МВА, представники ООН та ГО «Клуб рибалок України», учасники обговорили проблеми, з якими стикаються жінки в отриманні доступу до якісних медичних послуг, особливо в умовах війни.

«Сьогодні в рамках заходу, присвяченого відкриттю на Донеччині одразу трьох Центрів інтегрованих медичних та соціально-психологічних послуг у сфері сексуального та репродуктивного здоров'я "РІВНІ", були успішно обговорені питання доступу до психосоціальної допомоги для жінок у Донецькій області, а також визначені шляхи подальшої співпраці», – зазначив заступник начальника Донецької ОДА Олександр Шевченко.

Мешканки Донецької області, ВПО зокрема вагітні жінки зможуть отримати в центрах первинну психологічну допомогу, консультації та послуги щодо репродуктивного здоров'я, відвідувати групи взаємодопомоги за методом рівний-рівному та отримувати за необхідністю перенаправлення до інших спеціалізованих закладів й партнерських організацій для більш кваліфікованої допомоги.

Також центри будуть відкриті й для представниць інших категорій, в тому числі осіб з інвалідністю. До того ж центри мають новітнє доступне обладнання для надання гінекологічних послуг жінкам з інвалідністю.

«Ми будемо й надалі докладати зусилля, щоб забезпечити жінкам та дівчатам необхідну підтримку в галузі репродуктивного здоров?я у Донецькій області», – зазначив  голова ГО «Клуб рибалок України» Ярослав Бойко.

«Турбота про своє здоров’я, зокрема й репродуктивне, має стати нормою і культурою поведінки кожної людини та суспільства загалом. Тому ми дуже раді, що завдяки синергії міжнародних фондів та всеукраїнських громадських організацій в нашій громаді відкрився один з таких Центрів», – зазначив начальник Покровської МВА Сергій Добряк.

Клієнтки центру матимуть можливість отримати первинну психологічну допомогу від кваліфікованих спеціалісток, а також, за потреби, довготривалий соціально-психологічний супровід.

«Забезпечення репродуктивного здоров'я жінок в умовах війни та постійного стресу повинно бути максимально доступним для людей. Це дає шанс кожній родині народити здорову дитину в бажаний час. Окрему увагу слід приділити наданню допомоги  жінкам, які пережили насильство, бо на жаль ця тема є актуальною під час війни. Ми безмежно вдячні, що для цієї місії обрали саме Покровську громаду», – підкреслила Маргарита Ідрісова.

Працює центр на базі жіночої консультації Покровської КЛІЛ у будні з 8.00 до 15.00. Субота та неділя - вихідні.

Назад до розділу

Опитування

Яку інформацію Ви найчастіше шукаєте на Smart-порталі?

47,06%

23,53%

17,65%

11,76%

Триває до 31/12/2020

Останні новини з категорії:

У Покровській громаді визначили стипендіатів

Під головуванням заступниці начальника Покровської міської військової адміністрації Маргарити Ідрісової 24 квітня відбулося засідання, під час якого серед обдарованих дітей та молоді визначали кандидатів на отримання стипендій.

eye

20

Громада 1

24 квітня 2024 20:00

Стан справ у громаді обговорили під час спільної наради керівники Покровської МВА

Сьогодні, 24 квітня, начальник Покровської МВА Сергій Добряк провів нараду із заступниками, темами для обговорення на якій стали: безпекова ситуація в громаді, робота соціальних і комунальних установ міста.

eye

64

Новини громад

24 квітня 2024 15:00

У Покровській громаді створено відокремлений підрозділ ГО "Всеукраїнський громадський дитячий рух "Школа безпеки"

Відбулося перше засідання установчих зборів Покровського відокремленого підрозділу Донецької області ГО «Всеукраїнський громадський дитячий рух "Школа безпеки"», який є добровільною громадською дитячою організацією.

eye

24

Новини громад

24 квітня 2024 13:30

ic

Як бути в курсі останніх новин?

Підпишіться на email розсилку, щоб отримувати найоперативнішу інформацію