• Пошук по сайту
  • Пошук по документах

На Донеччині триває робота із пошуку та збереження культурної спадщини

eye

165

16.02.2024 17:30

Новини громад

img

Працівники закладів культури Покровської ТГ стали учасниками    майстер-класу з пошуку елементів нематеріальної культурної спадщини та традиційних танців, задокументованих на Донеччині від дослідниці з Волноваського району Ірини Крюченко.

Під час заходу запрошена гостя – керівниця народного пошуково-дослідницького фольклористичного гурту «Заграйярочка» розповіла про елементи нематеріальної культурної спадщини, як і де їх шукати та впроваджувати у світ.

Ірина Крюченко протягом 15 років досліджувала та збирала по крихтах історію Волноваського району, який зараз, на жаль, в окупації. 

«Культурну спадщину ми маємо зберегти для наших нащадків, щоб нам не нав’язали якусь іншу культуру. Щоб у нас була своя історія і традиції. Щоб нам не говорили, що Донеччина без роду та коріння, і саме цей регіон заселяли руські. Ми знаємо свою історію. І якщо ми б раніше її пропагували та несли у світ – у нас би не було війни», – звернулась до учасників зустрічі дослідниця. 

У рамках роботи над збереженням НКС на Донеччині, під час заходу було презентовано спільний проєкт Волноваського та Покровського районів «12 місяців – 12 танців». Ірина Крюченко не лише розповіла про види танців, а й запросила учасників практично їх опанувати, тим самим зайнятись психоемоційним розвантаженням. 

«У ці страшні часи, в які працюють зараз заклади культури, наш пріоритет в роботі – саме збереження культурної спадщини. В цьому випадку ми говоримо про елементи нематеріальної спадщини, яких багато на території Покровської громади, але цю роботу треба активізувати. Сьогодні ми дізнались, як практично працювати в цьому напрямку, рухаючись крок за кроком. Збереження історії та пошук елементів культурної спадщини – це самоідентифікація української нації. Тож ми робимо все можливо, щоб зберегти для наступних поколінь ці знання та передавати їх надалі», – зауважила начальниця відділу культури та ОКС Олена Олехнович.

 

Назад до розділу

Опитування

Яку інформацію Ви найчастіше шукаєте на Smart-порталі?

47,06%

23,53%

17,65%

11,76%

Триває до 31/12/2020

Останні новини з категорії:

Подарунок від Німеччини: Покровську передали пожежний автомобіль

Для допомоги в ліквідації наслідків обстрілів, гасіння пожеж та рятування мирного населення Покровськ отримав від громадської організації «Петро і Мазепа» у співпраці з німецько-українським фондом «Рейн-Некар» пожежну машину.

eye

51

Громада 1

19 квітня 2024 13:35

За підтримки соціального бізнесу в Покровській КЛІЛ відкрили оновлене реабілітаційне відділення

Через збільшення кількості інсультних та інфарктних пацієнтів, а також людей, які потребують якісної реабілітації після переломів і складних травм, у клінічній лікарні інтенсивного лікування «осучаснили» реабілітаційне відділення.

eye

151

Новини громад

19 квітня 2024 12:55

Ліквідація наслідків обстрілу: комунальники працюють над відновленням житла покровчан

Учора, 18 квітня, місто Покровськ знову стало об’єктом ворожої атаки, яка принесла руйнування та збитки. Загалом, пошкоджено 17 багатоквартирних будинків та 22 приватних домогосподарства.

eye

36

Громада 1

19 квітня 2024 12:15

ic

Як бути в курсі останніх новин?

Підпишіться на email розсилку, щоб отримувати найоперативнішу інформацію