• Пошук по сайту
  • Пошук по документах

Підтримка на шляху до перемоги: підведено підсумки роботи координаційного центру за рік

eye

117

08.02.2024 11:00

Громада 1

img

Під головуванням заступниці начальника Покровської МВА Олени Харчевної та за участі заступниць Наталії Іваньо і Маргарити Ідрісової відбулось робоче засідання Координаційного центру підтримки цивільного населення та ВПО Покровської громади.

Нагадаємо, Центр, до складу якого увійшли керівники та спеціалісти структурних підрозділів МВА та міської ради, комунальних підприємств та громадських організацій, які є постійними партнерами нашої громади у реалізації гуманітарних проєктів, було створено в червні 2023 року.

За цей час допомогу було надано і продовжує надаватись усім, хто її потребує під час війни: людям старшого віку, дітям, а також людям з інвалідністю, ВПО, громадянам, які опинилися у складних життєвих обставинах, ветеранам бойових дій, родинам Захисників і Захисниць та ін. Реалізується низка програм, затверджених на місцевому рівні, з надання соціальних послуг, таких як матеріальна допомога, юридичні консультації, забезпечення твердим паливом, оздоровлення ті відпочинок дітей, адаптація та реабілітація тощо.

Мешканці Покровської громади та ВПО отримують фінансову допомогу та забезпечуються харчовими продуктами, непродовольчими товарами (обігрівачами, дровами, каністрами, одягом, подушками, матрацами, посудом, постільною білизною тощо), гігієнічними наборами, будівельними матеріалами для екстреного ремонту житла тощо.

«Наша головна мета – допомогти людям, які постраждали від російської агресії, забезпечуючи їх основні потреби. Об’єднавши зусилля працівників гуманітарного штабу та комітету самоорганізації населення здійснюється видача та розподіл гуманітарних вантажів, що надходять від міжнародних організацій. Благо, у нашої громади є постійними партнерами. Дякуємо їм за постійну підтримку нашого населення», - зазначив керівник гуманітарного штабу Дмитро Єрмолович.

Учасники засідання констатували, що зараз населення, окрім допомоги зазначеної вище, гостро потребує психологічної підтримки. Тому було впроваджено програми, націлені на ментальне здоров’я покровчан.

Так, для відновлення психологічного стану та соціальної життєдіяльності на базі Покровського центру соціальних служб працюють групи взаємопідтримки для дітей та дорослих. Як розповіла директорка закладу Тетяна Кірсанова, такі заходи проводять психологи, застосовуючи різні методики та вправи.

Механізм запущено і у закладах освіти. Педагоги проходять підвищення кваліфікації, беруть участь у тренінгах на тему взаємодії з дітьми, розпізнавання  та реагування на їх психоемоційний стан.

Важливо, що наразі Покровський міський центр зайнятості надає зареєстрованим безробітним можливість пройти навчання та здобути професійну підготовку з надання психологічної допомоги.

Також у 2023 році було напрацьовано ефективний механізм координації та оперативного реагування у разі пошкодження або руйнування житла мешканців громади внаслідок бойових дій. При Покровській МВА створено 4 спеціальні комісії, які візуально оглядають та фіксують факт, ступінь та наявність пошкодженого майна, конструкцій тощо. Складені акти дають змогу подати заявку на отримання грошової компенсації за програмою "ЄВідновлення" - на відновлення та ремонт житла.

Начальник житлово-комунального відділу Данил Проскуренко розповів, що торіч було схвалено  і розглянуто 252 заявки від мешканців Покровської громади на понад 22 млн грн, щоб ті могли власноруч відремонтувати свої домівки. Від власників квартир та домоволодінь, що не підлягають подальшій експлуатації, також приймаються заявки. У такому випадку державою надається житловий сертифікат. Загальна сума нарахувань компенсації державою за зруйноване майно становить 29 млн грн.

Олена Харчевна відмітила кропітку та результативну роботу Координаційного центру та підкреслила, що це стало можливо не лише завдяки плідній співпраці всіх структурних підрозділів, а й за підтримки міжнародних та українських партнерів, фондів, організацій, державних установ тощо.

«Приємно спостерігати, що попри певні складнощі та великий обсяг роботи, нам вдалось систематизувати всі напрямки. Ми бачимо, що служби злагоджено працюють 24/7 на благо мешканців Покровської громади. Це дає позитивний результат - громадяни всіх верств населення соціально адаптовані та мають підтримку, яка не дає їм опустити руки. Велика дяка всім, хто не залишився байдужим та продовжує бути поряд з тими, хто потребує допомоги. Ми аналізуємо свою діяльність, шукаємо варіанти подолання труднощів та знаходимо шляхи життєзабезпечення громади. Це успішна синергія. Сподіваюсь на подальшу співпрацю", - зауважила Олена Харчевна.

До обговорення також доєдналась начальниця відділу моніторингу соціальних програм департаменту соціального захисту населення ДонОДА Ольга Бондаренко. Своєю чергою, вона відзначила, що керівники Покровської МВА та структурних підрозділів завжди йдуть на контакт, шукають та підтримують шляхи щодо забезпечення громадян всім необхідним для нормального та комфортного існування.

«Дякуємо Покровській МВА за роботу! Згуртованість дозволяє вам в надскладних умовах надавати мешканцям та внутрішньо переміщеним особам, які знаходяться в громаді та за її межами всю важливу допомогу. Окрему подяку висловлюємо  працівникам Управління соціального захисту населення", - зазначила Ольга Бондаренко.

Також під час засідання було обговорено пропозиції, рекомендації та план напрямів співпраці у 2024 році. Серед основних, окреслено роботу, що спрямована на підтримку та захист прав незахищених верств населення, проведення адаптації для ветеранів бойових дій, допомогу сім'ям загиблих Захисників та Захисниць, а також внутрішньо переміщених осіб.

«Координаційний центр підтримки цивільного населення є інструментом взаємодії між громадою, центральною владою та міжнародними й громадськими організаціями. Він координує надання різнобічної допомоги внутрішнім переселенцям, ветеранам та іншим категоріям громадян, які постраждали від російської агресії. Ми маємо вже напрацьований механізм координації й оперативного реагувати на виклики, долати які можна лише спільними зусиллями»,- додала заступниця начальника Покровської МВА Наталії Іваньо.

Назад до розділу

Опитування

Яку інформацію Ви найчастіше шукаєте на Smart-порталі?

47,06%

23,53%

17,65%

11,76%

Триває до 31/12/2020

Останні новини з категорії:

Відновлено 1,5 тис.кв.м покрівлі: Покровська МВА спільно з благодійниками ліквідовує наслідки ворожих атак

Ворог не припиняє обстрілювати мирні міста Донеччини, серед яких і населені пункти нашої громади. Під ворожий вогонь потрапляють житлові будинки. Внаслідок обстрілу Покровська 30 січня було пошкоджено 8 багатоквартирних та 13 приватних домоволодінь.

eye

39

Громада 1

26 лютого 2024 09:30

У найвіддаленіших куточках громади працює пересувна мінілікарня

Надання якісної, доступної та вчасної медичної допомоги жителям громади, функціонування закладів охорони здоров’я під час воєнного стану є одними з пріоритетних питань у громаді.

eye

54

Громада 1

23 лютого 2024 12:44

У Покровську продовжують обрізати та видаляти аварійні дерева за заявками містян

Працівники комунальної служби «Багатогалузеве комунальне підприємство» виконують сезонну обрізку дерев, видаляючи старі та сухі гілки.

eye

44

Громада 1

23 лютого 2024 10:57

ic

Як бути в курсі останніх новин?

Підпишіться на email розсилку, щоб отримувати найоперативнішу інформацію