Інформує КП "Покровськтепломережа": Увага. Перерахунок

08.01.2024 12:02

10 листопада 2021 року Кабінетом Міністрів України було прийнято постанову №1209 «Деякі питання нарахування (визначення) плати за теплову енергію, послуги з постачання теплової енергії та постачання гарячої води у зв’язку із зміною ціни природного газу» якою надається можливість (право) теплопостачальним організаціям здійснювати перерахунок розміру плати за теплову енергію для категорії «інші споживачі» у зв’язку із коливанням ціни природного газу протягом опалювального періоду 2023/24 рр.

Підставою для зміни нарахувань є умова коли ціна природного газу (без урахування тарифу на транспортування) придбаного у відповідному місяці є відмінною від ціни газу, що врахована у структурі тарифів на теплову енергію.

Так, ціна постачання природного газу врахована в тарифі, встановленому Розпорядженням міської військової адміністрації №1778рг від 25.10.2023 року відповідно якого проведено нарахування плати за тепло «іншим споживачам» у грудні 2023 року складала - 13658,33грн. за тис.куб.м.(без ПДВ).

Ціна постачання газу згідно актів прийняття - передачі газопостачальної компанії за грудень 2023 року склала - 15050,17грн. за тис.куб.м. (без ПДВ).

Постановою №1209 передбачено розрахунок коефіцієнта перерахунку за формулою: К= Вп/Вт, де

Вп – перерахована планована вартість одиниці теплової енергії (з врахуванням нової ціни природного газу);

Вт – планована вартість одиниці теплової енергії відповідно Розпорядження Покровської міської військової адміністрації №1778рг від 25.10.2023 року.

Отже коефіцієнт для перерахунку плати за теплову енергію за грудень 2023року для категорії «інші споживачі» склав – 1,06.

Визначення суми перерахунку для споживачів (С) розраховується за наступною формулою: С = (К- 1) х П,

де П – плата за послуги з постачання теплової енергії, визначена у відповідному місяці згідно з діючим тарифом.