Претензійна робота та земельні аукціони: управління АПР звітує про роботу за поточний рік

26.12.2023 11:00

Протягом 2023 року управління  земельних ресурсів та агропромислового розвитку підготувало 410 розпоряджень та 109 договорів оренди землі та додаткових угод до них. Аби Управління підготувало такі договори, фізичним та юридичним особам необхідно подати заяву та пакет документів до Покровського ЦНАПу.

За останній рік 37 орендарів земельних ділянок заборгували 5,346 млн грн. На сьогодні оплачено лише 1,645 млн грн. Наразі апеляційний суд розглядає справу щодо заборгованості землекористувачем орендної плати на суму 205,480 тис. грн.  Зважаючи на це, аграріям нагадують про необхідність сплати земельного податку та орендної плати.

Фахівці управління постійно проводять роз’яснювальні та претензійні роботи, видають квитанції. Як результат, землевласники та землекористувачі сплатили заборгованість 13,572 млн грн земельного податку та 5,960 млн грн орендної плати, що виникла у 2022 році.

За словами начальника Управління земельних ресурсів та АПР Дмитра Кюрджиєва, загалом у поточному році до міського бюджету надійшло 16,375 млн грн із земельного податку та 15,996 млн грн з орендної плати.

З метою отримання додаткових надходжень були проведені земельні торги з продажу права оренди на 12 земельних ділянок сільгосппризначення комунальної власності площею 149,78 га ріллі, за результатами яких сума орендної плати становила 722,250 тис. грн.

Варто зазначити, що земельний фонд зазнає збитків внаслідок збройної агресії рф. Протягом 2023 року фахівці управління склали 16 актів огляду земельних ділянок, на підставі яких Державна екологічна інспекція у Донецькій області розрахувала розмір шкоди в результаті засмічення земель, нанесених землевласникам та землекористувачам.

З метою обліку земельних ділянок та виявлення ділянок, власники яких померли та відсутні спадкоємці, здійснюється звірення з сільгоспвиробниками щодо кількості земель в обробітку, вносяться відомості про оренду земельних ділянок сільгосппризначення в межах колишніх Новотроїцької, Піщанської, Гришинської, Срібненської сільських рад, що увійшли до складу громади, у т.ч. земель приватної власності  у розрізі сільгоспвиробників.

При цьому аграріям нагадують про необхідність сплати земельного податку та орендної плати.