• Пошук по сайту
  • Пошук по документах

Повідомлення про проведення громадського обговорення перепрофілювання навчального закладу

eye

254

17.12.2023 10:02

Новини громад

img

Піщанський заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів з дошкільним підрозділом Покровської міської ради Донецької області – Піщанська гімназія (зі структурними підрозділами початкова школа та дошкільний підрозділ) Покровської міської ради Донецької області (Скорочена назва Піщанська гімназія).

1.Найменування організатора громадського обговорення - Відділ освіти Покровської міської ради Донецької області.

2.Мета: Обговорення проєкту розпорядження про перепрофілювання.

Відповідно до законів України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту» не вживаються терміни «І ступінь» чи «І-ІІ», «І-ІІІ ступені». Натомість Закон містить терміни «початкова школа», «гімназія», «ліцей». У статті 32 «Утворення, реорганізація, ліквідація та перепрофілювання закладу загальної середньої освіти» зазначено:

Рішення про утворення, реорганізацію, ліквідацію чи перепрофілювання (зміну типу) закладу загальної середньої освіти приймає його засновник (засновники);

Мережа закладів загальної середньої освіти формується відповідно до законодавства з урахуванням соціально-економічної та демографічної ситуації, а також відповідно до культурно-освітніх та інших потреб територіальної громади;

Розвиток мережі комунальних початкових шкіл, гімназій забезпечують районні, міські, сільські, селищні ради;

Рішення про утворення комунальних початкових шкіл, гімназій як окремих юридичних осіб, їх реорганізацію, ліквідацію чи перепрофілювання (зміну типу), приймають районні, міські, сільські, селищні ради.

Ліцеї можуть бути утворені та здійснювати освітню діяльність за умови дотримання вимог Закону України «Про повну загальну середню освіту», ліцензійних умов та положення про ліцей, затвердженого Кабінетом Міністрів України.

Рішення про утворення початкової школи як структурного підрозділу у складі гімназії, його реорганізацію, ліквідацію чи перепрофілювання (зміну типу) приймає (приймають) засновник (засновники) такого закладу освіти.

Під час утворення закладу загальної середньої освіти засновник зобов’язаний враховувати вимоги ліцензійних умов провадження освітньої діяльності у сфері загальної середньої освіти.

У разі реорганізації чи ліквідації закладу загальної середньої освіти засновник зобов’язаний забезпечити учням можливість продовжити здобуття загальної середньої освіти на відповідному рівні освіти.

Реорганізація і ліквідація закладів загальної середньої освіти у сільській місцевості допускаються лише після громадського обговорення проєкту, відповідного рішення засновника.

Стаття 35. Типи закладів освіти, що забезпечують здобуття повної загальної середньої освіти:

Здобуття повної загальної середньої освіти на певному рівні забезпечують:

  • Початкова школа, що забезпечує здобуття початкової освіти;
  • Гімназія, що забезпечує здобуття базової середньої освіти;
  • Ліцей, що забезпечує здобуття профільної середньої освіти.
  • Заклад загальної середньої освіти, що здійснює освітню діяльність на декількох рівнях загальної середньої освіти, має тип закладу вищого рівня, на якому провадиться освітня діяльність.

Закон України «Про освіту» (ст. 25)

Засновник закладу освіти зобов’язаний:

У разі реорганізації чи ліквідації закладу освіти забезпечити здобувачам освіти можливість продовжити навчання на відповідному рівні освіти.

Конституція України (ст. 143).

Територіальні громади села, селища, міста безпосередньо або через утворені ними органи місцевого самоврядування утворюють, реорганізовують та ліквідовують комунальні підприємства, організації і установи, а також здійснюють контроль за їх діяльністю, вирішують інші питання місцевого значення, віднесені законом до їхньої компетенції.

Закон України «Про місцеве самоврядування в Україні» (ст. 26)

Реорганізація або ліквідація навчальних закладів комунальної форми власності здійснюється за рішенням місцевої ради.

Закон України «Про освіту» набрав чинність 28 вересня 2017 року. Згідно з підпунктом 13 пункту 3 розділу ХІІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону переоформлення установчих документів закладів освіти з метою приведення їх у відповідність із Законом здійснюється протягом п'яти років з дня набрання чинності Законом. Відповідно до пункту 5 цього ж розділу Закону засновникам закладів освіти рекомендовано протягом п’яти років привести установчі документи закладів освіти у відповідність із Законом. Таким чином, установчі документи, зокрема статути закладів загальної середньої освіти, мають бути переоформлені до 01.09.2025 року.

«Стратегії розвитку освіти Покровської міської ради Донецької області на 2021 – 2027 роки» затверджене рішення Покровської міської ради Донецької області від 18.08.2021 №8/14-17 зі змінами та доповненнями внесеними Розпорядженням Покровської військової адміністрації Покровського району Донецької області від 29.08.2023 р № 1306 рг.

3.Суб’єкти, що внесли пропозицію щодо перепрофілювання:

– відділ освіти Покровської міської ради Донецької області.

4. Строк, місце, час проведення громадського обговорення, акредитації представників засобів масової інформації, реєстрації учасників – громадське обговорення відбудеться:

- 20.05.2024 року о 09.00 в приміщенні Піщанського закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів з дошкільним підрозділом Покровської міської ради Донецької області за адресою: 85360, Донецька область, Покровський район, село Піщане, вулиця Шкільна, будинок №3;

У зв’язку з проведення на території Донецької області бойових дій (введення на території України воєнного стану) масове зібрання людей є небезпечним для життя та здоров’я то громадські обговорювання будуть проводитись в онлайн режимі.

5. Місцеперебування та адреса електронної пошти, номер телефону організатора громадського обговорення, за якими можна отримати консультації з питання, що винесено на громадське обговорення:

Відділ освіти Покровської міської ради Донецької області

вул.Поштова 14, м.Покровськ, Донецька обл. e-mail: vopokrovsk@gmail.com

Назад до розділу

Опитування

Яку інформацію Ви найчастіше шукаєте на Smart-порталі?

47,06%

23,53%

17,65%

11,76%

Триває до 31/12/2020

Останні новини з категорії:

ic

Як бути в курсі останніх новин?

Підпишіться на email розсилку, щоб отримувати найоперативнішу інформацію