Не рубайте ялинку!

12.12.2023 10:23

За незаконний зруб ялинки у населеному пункті, лісі чи заповіднику можуть виписати штраф. Заплатити доведеться від майже 600 гривень до трохи більше ніж 4 тисячі гривень. Сума залежить від локації та розміру хвойного дерева. Та у разі масштабної вирубки ялинок порушнику може загрожувати й тюремний термін.

Щорічно напередодні новорічних свят у лісництвах України посилюють патрулювання хвойних насаджень та новорічних плантацій. Це пов’язано зі “стихійними” браконьєрами, які вирубують новорічні дерева.

Покровська міська військова адміністрація нагадує про заборону самовільної вирубки ялинок та сосен та попереджає про штрафи.

Якщо ялинку самовільно зрізали у:

• лісі — штраф становитиме від 599 до 2 709 грн;
  • межах міста та інших населених пунктів — від 1152 до 1852 грн;
  • межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду — від 908 до 4 132 грн.

Розмір адміністративного штрафу залежить не лише від локації, а й від діаметра пошкодженого дерева;

• при діаметрі стовбура ялинки менше ніж 10 см — штраф складатиме від 759 до 862 гривень;
  • якщо діаметр стовбура дерева перевищує 10 см — штраф може сягати до 15002 гривень за кожну ялинку.

Порушникам може загрожувати й кримінальна відповідальність, якщо завдана шкода у двадцять та більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян. Зловмисників каратимуть обмеженням волі до 3 років, від 3 до 5 років, а у разі тяжких наслідків — від 5 до 7 років.

Аби уникнути неприємних ситуацій і не зіпсувати настрій перед святами, рекомендуємо купувати новорічні ялинки у лісовому господарстві або в пункті їх реалізації.