УВАГА ПЕРЕРАХУНОК!

14.11.2023 11:43

10 листопада 2021 року Кабінетом Міністрів України було прийнято постанову №1209 «Деякі питання нарахування (визначення) плати за теплову енергію, послуги з постачання теплової енергії та постачання гарячої води у зв’язку із зміною ціни природного газу» якою надається можливість (право) теплопостачальним організаціям здійснювати перерахунок розміру плати за теплову енергію для категорії «інші споживачі»  у  зв’язку із коливанням ціни природного газу протягом опалювального періоду 2023/24 рр.

Підставою для зміни нарахувань є умова коли ціна природного газу (без урахування  тарифу на транспортування) придбаного у відповідному місяці є відмінною від ціни газу, що врахована у структурі тарифів на теплову енергію.

Так, ціна постачання природного газу врахована в тарифі, встановленому Розпорядженням  міської військової адміністрації №1778рг від 25.10.2023 року відповідно якого проведено нарахування плати за тепло «іншим споживачам» у жовтні 2023 року складала -   13658,33грн. за тис.куб.м.(без ПДВ).

Ціна постачання газу згідно актів прийняття передачі газопостачальної компанії за жовтень 2023 року склала -   16802,50грн. за тис.куб.м. (без ПДВ).

Постановою  №1209 передбачено  розрахунок  коефіцієнта  перерахунку за формулою:   К= Вп/Вт, де

Вп – перерахована планована  вартість одиниці теплової енергії (з врахуванням нової ціни природного газу);

Вт – планована вартість одиниці теплової енергії  відповідно Розпорядження Покровської міської військової адміністрації  №1778рг від 25.10.2023 року.

Отже коефіцієнт для перерахунку плати за теплову енергію за жовтень 2023року для категорії «інші споживачі»  склав – 1,15.

Визначення суми перерахунку для споживачів (С) розраховується за  наступною формулою:  С = (К- 1) х П,

де П – плата за послуги з постачання теплової енергії, визначена у відповідному місяці  згідно  з  діючим   тарифом.

Адміністарція КП «Покровськтепломережа»