Зміцнення ролі жінок: представниці Покровської МВА взяли участь у тренінгу щодо жіночого активізму

09.10.2023 10:59

6-7 жовтня у м.Дніпро відбувся тренінг, призначений для представниць міжвідомчої співпраці та жіночих ініціативних груп. Основною метою заходу було ознайомлення учасниць із наявними сервісами, пов'язаними із гендерно зумовленим та сексуальним насильством, яке спричинене конфліктом, а також чинними системами перенаправлення.

Серед учасників-представниці 17 громад Донеччини. Покровську представили керівниця координаційного комітету самоорганізації населення Марина Ухова та головний спеціаліст сектору у справах сім'ї та молоді Управління сім'ї, молоді та спорту Вікторія Лежньова.

Під час заходу присутні обговорили:
- гендерну політику та права жінок у сучасному світі;
- диференційовані потреби та пріоритети жінок, які постраждали від воєнних конфліктів;
- участь жінок у процесі прийняття рішень та питання запобігання, захисту та відновлення;
- аналіз ситуації на локальному рівні, місцеві стратегії, програми, плани дій та процес прийняття рішень;
- міжнародне та національне законодавство щодо прав жінок, і багато інших аспектів.

«Гендерні стереотипи ще досі знаходять своє відображення в суспільстві, спричиняючи дискримінацію та насильство. Однак усвідомлення цього питання зростає, і різні заходи допомагають в боротьбі з цими негативними тенденціями. Приєднується до подібних ініціатив і Покровська громада, створюючи більш справедливе та рівноправне суспільство для всіх», - зазначила Марина Ухова.

Тренінг, ініціатором проведення якого є ООН Жінки у партнерстві з БФ «Слов?янське серце», став важливою платформою для спільної роботи та обміну досвідом, спрямованим на зміцнення ролі жінок та побудову гендерної рівності в Україні.