• Пошук по сайту
  • Пошук по документах

Скільки платитимуть абоненти Донецькоблгазу за послугу розподілу газу у 2024 році

eye

498

25.09.2023 15:04

Новини громад

img

Тариф на розподіл газу в 2024 році залишиться незмінним. Для абонентів АТ Донецькоблгаз він становить 1,42 грн. за один метр кубічний з ПДВ.

Втім з початком нового газового року зміниться обсяг газу, на який множиться тариф. Відтак, сума у платіжках з січня 2024 року буде залежати від споживання впродовж минулого газового року (з 1 жовтня 2022-го по 30 вересня 2023 року).

Що таке газовий рік і чим він важливий для споживача?

Газовий рік — це проміжок часу з 1 жовтня поточного року по 30 вересня наступного року. Його використовують для формування обсягу спожитого газу.

Для прикладу, якщо з 1 жовтня 2022 року по 30 вересня 2023 року обсяг споживання абонента зменшився, то вже наступного року зменшиться і сума платіжки за доставку газу. Зростають цифри в платіжці лише за умови збільшення обсягу споживання.

Тож, щоб Вам не нарахували спожите за плановими обсягами, котрі можуть бути вищими за реально спожиті кубометри і таким чином збільшили плату за розподіл — встигніть передати актуальні показання лічильника до 5 жовтня.

Наголосимо, що регулярна передача показань — це єдиний спосіб Оператора ГРМ засвідчити обсяг спожитого Вами газу.

Як самостійного розрахувати щомісячне нарахування за послугу з розподілу?

Для цього абоненту необхідно взяти загальний обсяг споживання газу в кубічних метрах за минулий газовий рік — з 1 жовтня 2022 року по 30 вересня 2023 року — та помножити на тариф, який визначений для Донецької області.

Зазначимо, тариф на розподіл під час дії військового стану залишається незмінним. Чинний тариф для абонентів Донецькоблгазу буде актуальним до завершення війни або до встановлення іншого тарифу Регулятором (НКРЕКП).

Отриманий результат поділіть на 12 (кількість місяців) і так ви дізнаєтесь суму щомісячного платежу за доставку газу у 2024 році.

Або скористатися калькулятором визначення плати Калькулятор https://oblgaz.donetsk.ua/calc/index.php

Якщо Ви евакуйовані, та не знаєте своїх останніх показників, через електронний кабінет на сайті https://www.abonentinfo.com/ Ви можете дізнатися, якими були останні показники та якою була остання оплата.

Яким буде тариф на розподіл газу, якщо споживач не користувався природним газом?

Якщо абонент не користувався природним газом протягом газового року, але був підключений до системи газопостачання, йому все одно потрібно платити за послугу доставки.

Обов’язкова мінімальна річна замовлена потужність залежить від категорії використання газового обладнання в оселі:

  • 39 куб. м. за рік - для об’єкта побутових споживачів, де газ використовується для приготування їжі;
  • 126 куб. м. за рік - для об’єкта побутових споживачів, де газ використовується для підігріву води та приготування їжі;
  • 314 куб. м. за рік - для об’єкта побутових споживачів, де газ використовують комплексно: для опалення, чи об’єкта, що не є побутовим.

Таким чином, послуги розподілу природного газу нараховуються всім споживачам, які під’єднані до газорозподільної системи та з якими укладено/акцептовано Типовий договір розподілу природного газу.

Крім випадків:

  • Відсутній цілодобовий доступ Споживача до газорозподільної системи, до моменту відновлення доступу.
  • Відсутня фізична доставка природного газу до межі балансової належності об’єкта Споживача з вини Оператора ГРМ у випадках, передбачених пунктом 3.17 глави 3 розділу V Правил безпеки систем газопостачання, до моменту фізичної доставки.
  • Руйнування/знищення об’єкта газоспоживання.
  • Розірвання Типового договору розподілу природного газу та від’єднання від системи газопостачання.

Що робити, якщо споживач не бажає сплачувати послугу розподілу газу?

У такому випадку споживачу необхідно звернутися до відповідного УГГ із письмовою заявою про розірвання договору та від’єднання від системи газопостачання (для цього має бути відповідний акт).

Втім заборгованість, яка утворилася до моменту розірвання такого Договору, повинна бути сплачена споживачем в повному обсязі.

Донецькоблгаз нагадує, що для прийому абонентів працюють абонвідділи міськгазів. Актуальні адреси та контакти Ви можете знайти за посиланням: http://bit.ly/3K50MsQ 

Назад до розділу

Опитування

Яку інформацію Ви найчастіше шукаєте на Smart-порталі?

47,06%

23,53%

17,65%

11,76%

Триває до 31/12/2020

Останні новини з категорії:

Постгероїчне лідерство в умовах криз та війни: Сергій Добряк взяв участь у тренінгу з ефективного менеджменту

Для посадових осіб місцевого самоврядування Донецької області в м.Києві відбувся триденний тренінг з управлінської взаємодії, ефективної побудови команди та її ефективності у досягненні цілей.

eye

94

Громада 1

23 липня 2024 10:30

Фонд ООН у галузі народонаселення надав допомогу жінкам та дівчатам у Покровську

Нещодавно Маджід Рафіхі, координатор з екстреного реагування Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні, відвідав транзитний центр (шелтер) у м. Покровську

eye

42

Громада 1

23 липня 2024 09:30

Покровський Динасовий Завод святкує своє 90-річчя

Сьогодні Покровський Динасовий Завод відзначає свій 90-річний ювілей. З нагоди цього свята начальник Покровської МВА Сергій Добряк привітав працівників заводу та вручив грамоти й подяки за їхній вагомий внесок у розвиток підприємства.

eye

57

Громада 1

22 липня 2024 18:15

ic

Як бути в курсі останніх новин?

Підпишіться на email розсилку, щоб отримувати найоперативнішу інформацію