Головне Управління Пенсійного фонду України вдосконалює механізм надання соцпослуг

31.08.2023 13:47

Постановою Кабінету Міністрів України від 14.07.2023 № 775 «Деякі питання реалізації прав потерпілих внаслідок нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання на отримання соціальних послуг» передбачено відшкодування витрат на соціальні послуги потерпілим на виробництві з урахуванням їх індивідуальних потреб.

Текст документа

Згідно з цією постановою проводиться виплата відшкодування витрат:

на соціальну послугу догляду вдома;

на заходи соціальної послуги, які надаються у вигляді натуральної допомоги.

Потреба в певному виді догляду визначається:

висновком лікарсько-консультативної комісії;

медичним висновком про здатність до самообслуговування та потребу в сторонній допомозі;

випискою з акта огляду медико-соціальної експертної комісії (довідкою до такого акта огляду);

індивідуальною програмою реабілітації особи з інвалідністю (у разі її складення).

Розширено перелік видів соціальних послуг, за які надається компенсація у разі здійснення догляду вдома членом сім’ї (іншою особою).

Відтепер потерпілому, окрім компенсації за надання постійного стороннього догляду, надається щомісячна компенсація за здійснення спеціального медичного догляду та побутового обслуговування.

Відповідно до визначених потреб розміри щомісячної грошової компенсації складають:

спеціальний медичний догляд – мінімальна заробітна плата (6700 грн);

постійний сторонній догляд – половина розміру мінімальної заробітної плати (3350 грн);

побутове обслуговування – чверть розміру мінімальної заробітної плати (1675 грн).

Якщо потерпілому визначено потребу у всіх зазначених видах догляду, щомісячна компенсація по кожному з них може надаватися одночасно.

Розмір щомісячної грошової компенсації потерпілому вартості заходів, необхідних для надання послуги натуральної допомоги, що передбачають надання продуктів харчування, одягу, взуття та інших предметів першої необхідності, надається як частина розміру мінімальної заробітної плати і залежить від виду натуральної допомоги, на підставі переліку заходів, що визначається соціальним менеджером після проведеного обстеження. При цьому компенсація може надаватися на всі визначені засоби одночасно.

Важливо!

Соціальні послуги догляду вдома та натуральної допомоги можуть надаватись одночасно.

Щодо надання деяких соціальних послуг потерпілим внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання – дивіться за посиланням

Більше новин та актуальної інформації – на фейсбук-сторінцітелеграм-каналі та ютуб-каналі Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області.