ПРО ПРИЗНАЧЕННЯ ЖИТЛОВОЇ СУБСИДІЇ НЕПРАЦЮЮЧИМ ПРАЦЕЗДАТНИМ ОСОБАМ

21.09.2018 19:16

УСЗН

Управління соціального захисту населення надає роз'яснення громадянам щодо порядку призначення житлової субсидії непрацюючим працездатним особам у разі несплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

У нових правилах призначення субсидій з'явилася вимога щодо необхідності сплати єдиного соціального внеску не менш як за три місяці за період, за який враховуються доходи.

Відповідно до Положення про порядок призначення житлових субсидій, що затверджене постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 № 848 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 27.04.2018 № 329), житлова субсидія не призначається (у тому числі на наступний період), якщо у складі домогосподарства або у складі сім'ї члена домогосподарства є особи, що досягли 18-річного віку станом на початок періоду, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії, і в цьому періоді за інформацією ДФС, Пенсійного фонду України, у них взагалі відсутні доходи, які враховуються під час призначення житлової субсидії; або вони отримували середньомісячний сукупний дохід менший, ніж розмір мінімальної заробітної плати, встановленої на початок періоду, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії; та/або вони не сплатили єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у розмірі, не меншому ніж мінімальний, сумарно протягом трьох місяців у періоді, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії.

ВАЖЛИВО! Враховуючи зазначене, у разі звернення за призначенням субсидії непрацюючих працездатних осіб, які (за яких) не сплатили єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у розмірі, не меншому ніж мінімальний, сумарно протягом трьох місяців у періоді, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії, управління соціального захисту населення направляє таких осіб до органів державної фіскальної служби.

На підставі укладеного договору про добровільну участь у системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, оформленого в установленому порядку у якому зазначається період, та платіжного документ}' про сплату такого внеску, житлова субсидія призначається.