Повідомлення про наміри здійснити встановлення тарифів на теплову енергію, що виробляється з використанням альтернативних джерел енергії

18.08.2023 14:26

На виконання вимог Порядку інформування споживачів про намір зміни цін/тарифів на комунальні послуги з обґрунтуванням такої необхідності, затвердженого наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 05.06.2018 № 130, КП  «Покровськтепломережа» пропонує на розгляд обґрунтування причин встановлення тарифів на теплову енергію, вироблену з використанням альтернативних джерел енергії для установ та організацій, що фінансуються з державного чи місцевого бюджетів.

Підприємство здійснює свою діяльність з виробництва  теплової енергії, транспортування її магістральними  та розподільчими  тепловими  мережами, постачання теплової енергії на території Покровської територіальної громади (м.Покровськ, м.Родинське, с.м.т Шевченко) всім категоріям споживачів (населення, бюджетні установи та інші споживачі) за публічним та прямими договорами із споживачами.

Виробництво теплової енергії підприємство здійснює шляхом експлуатації 20- ти котелень з яких:  17 -  газових,  та 3 котельні працюють на вугіллі.

Відповідно до рішень Покровської міської ради до активів підприємства надійшло обладнання  «Модульні котельні в комплекті», для роботи яких планується використовувати такі види палива  як -  пілети (брикети), дрова.

Згідно «Акту вводу в експлуатацію» від 06.07.23 та  наказу по підприємству №248 від 25.07.23р. введено в експлуатацію наступні 4 модулі, розташовані за адресами:

1. Гімназія №14, м. Покровськ,  вул. Шмідта, 149;
  2. Загально-освітня школа  №15, м. Покровськ, вул.Гоголя, 2а;
  3. Загально-освітня школа  №33, с.м.т Шевченко, вул. Шкільна, 2;
  4. Будинок народних традицій, с.м.т Шевченко, вул. Тарана 5.

Планується, що за необхідністю модульні котельні будуть задіяні для опалення об’єктів освіти та  культури  за укладеними договорами №190 від 26.01.2023 року з відділом освіти Покровської міської ради (три об’єкти) та №213 від 27.01.2023 року  з  відділом культури Покровської міської ради (один об’єкт).

Дані об’єкти є установами, що фінансуються з місцевого бюджету.

Отже, для КП «Покровськтепломережа» виникла необхідність у  встановленні тарифів на теплову енергію, її виробництво на установках з використанням альтернативних джерел енергії.

Розрахунок тарифів на теплову енергію, вироблену на установках з використанням альтернативних джерел енергії для потреб установ та організацій, що фінансуються з державного чи місцевого бюджету здійснено відповідно ч.5 ст.20 «Загальні засади формування тарифів на теплову енергію» Закону України "Про теплопостачання" від 02.06.2005 №2633-ІV (із змінами) на рівні 90% середньозваженого  тарифу на теплову енергію,  вироблену з використанням природного газу.

Таким чином, тарифи на теплову енергію, виробництво теплової енергії, що виробляється на установках з використанням альтернативних джерел енергії розраховані комунальним підприємством «Покровськтепломережа» із використанням середньозважених тарифів для Донецької області, розрахованих  агентством Держенергоефективності:

Показник

Для установ та організацій, що фінансуються з державного чи місцевого бюджету

Середньозважені тарифи на теплову енергію, вироблену з використанням природного газу, грн./Гкал без ПДВ

2191,90

Опубліковані на офіційному сайті Держенергоефективності 23.06.2023 для Донецької області *

Середньозважені тарифи на транспортування теплової енергії, грн./Гкал без ПДВ

493,58

Середньозважені тарифи на постачання теплової енергії, грн./Гкал без ПДВ

28,43

Тарифи на теплову енергію, що виробляється на установках з використання АДЕ, грн./Гкал без ПДВ

1972,71

Визначені як 90% від середньозважених тарифів на теплову енергію (тарифи ряд. 1 * 90%)

грн./Гкал з ПДВ

2367,25

Тарифи на виробництво теплової енергії, що виробляється на установках з використання АДЕ:

грн./Гкал без ПДВ

1450,70

Визначені як різниця між тарифами на теплову енергію, що виробляється на установках з використання АДЕ та середньозваженими тарифами на транспортування і постачання теплової енергії (тарифи ряд. 4 – тарифи ряд. 2 – тарифи ряд. 3)

5.1

грн./Гкал з ПДВ

1740,84

Зауваження та пропозиції до оприлюднених матеріалів від юридичних осіб приймаються  до 30 серпня  2023 року, у письмовому та/або електронному вигляді за адресою  КП «Покровськтепломережа: 85300, Донецька обл., м. Покровськ, вул. Захисників України-4А E-mail: krasnteplo@ukr.net та Покровська міська військова адміністрація: м. Покровськ, площа Шибанкова,11.

Адміністрація КП «Покровськтепломережа»