САНАТОРНО-КУРОРТНЕ ЛІКУВАННЯ ОСІБ З ІНВАЛІДНІСТЮ

31.08.2018 19:16

УСЗН

У 2017 році Урядом прийнято постанову Кабінету Міністрів України від 01.03.2017 № 110 „Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для забезпечення деяких категорій інвалідів санаторно-курортним лікуванням, та внесення змін до порядків, затверджених постановами Кабінету Міністрів України від 22 лютого 2006 р. № 187 і від 31 березня 2015 р. № 200”, якою змінено існуючу систему закупівлі санаторно-курортних послуг на відшкодування вартості послуг санаторно-курортного лікування (путівки) для осіб з інвалідністю та постраждалих учасників антитерористичної операції через безготівкове перерахування коштів санаторно-курортним закладам за надані послуги на підставі трьохсторонньої угоди (особа - управління - санаторій).

Тобто відтепер людина зможе самостійно обрати санаторій для оздоровлення, після цього звернутися до управління соціального захисту населення за місцем реєстрації, де перевіряється заклад на відповідність встановленим вимогам. Після цього укладається тристороння угода, яка передбачає безготівкове перерахування коштів санаторно-курортним закладам за надані послуги.

На сьогоднішній день в Покровську укладено договори із надання послуг для осіб з інвалідністю з наступними санаторіями:

• ДП „Санаторно-курортний комплекс реабілітаційний центр „Слов’янський курорт” (Донецька обл.) (для громадян з інвалідністю загального захворювання;

• ДП „Клінічний санаторій ім.. Пирогова” ЗАТ „Укрпрофоздоровниця” (Одеська область) (для всіх категорії);

• ПрАТ «Приазовкурорт» Клінічний санаторій «Бердянськ» (для громадян, які відносяться до 2 категорії ліквідатора аварії на ЧАЕС);

• ДП «Клінічний санаторій ім. Горького ЗАТ лікувально-оздоровчих закладів профспілок України «Укрпрофоздоровниця» (для громадян, яким встановлено інвалідність від професійного захворювання 3 групи);

• ДП «Клінічний санаторій «Авангард» закритого акціонерного товариства лікувально-оздоровчих закладів профспілок України «Укрпрофоздоровниця» (для громадян, яким встановлено інвалідність 3 групи від загального захворювання);

• санаторій «Золота нива» товариства з обмеженою відповідальністю «Золота нива» (для громадян, яким встановлено інвалідність від загального захворювання);

• ПрАТ Санаторно-готельний комплекс «Дніпро-Бескид» (для учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС 1 категорі);

• ТОВ «Санаторій «Курорт Орлівщина» (для учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС 1 категорі);

• ДП «Санаторій «Поляна» Закритого акціонерного товариства лікувально-оздоровчих закладів профспілок України «Укрпрофоздоровниця» (для учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС 1 категорі);

• ДП Санаторій «Березівські мінеральні води» (для громадян з інвалідністю загального захворювання та осіб з інвалідністю з дитинства).

Термін проходження санаторно-курортного лікування у санаторно-курортних закладах для осіб з інвалідністю становить 18 днів. Для осіб з інвалідністю з наслідками травм і захворюваннями хребта та спинного мозку становить 35 днів.

Відповідно до наказу Мінсоцполітику від 04.04.2018 № 471 у 2018 році установлено граничну вартість путівки (ліжко-дня) за надання послуг із санаторно-курортного лікування деяким пільговим категоріям громадян, а саме:

• особам з інвалідністю внаслідок війни з числа постраждалих учасників Революції Гідності та учасників антитерористичної операції, особам з інвалідністю внаслідок загального захворювання та особам з інвалідністю з дитинства – 6822,0 (379,0) грн без податку на додану вартість;

• особам з інвалідністю з наслідками травм і захворюваннями хребта та спинного мозку (особам з інвалідністю внаслідок війни з числа постраждалих учасників Революції Гідності та учасників антитерористичної операції, особам з інвалідністю внаслідок загального захворювання та особам з інвалідністю з дитинства) – 20685,0 (591,0) грн без податку на додану вартість;

• учасникам бойових дій та учасникам війни з числа учасників антитерористичної операції, постраждалим учасникам Революції Гідності – 8186,0 (454,8) грн з податком на додану вартість;

• громадянам, які супроводжують осіб з інвалідністю I групи (за винятком осіб з інвалідністю з наслідками травм і захворюваннями хребта та спинного мозку),– 5730,0 (318,3) грн з податком на додану вартість.

Згідно з пунктом 4 Порядку виплати деяким категоріям осіб з інвалідністю грошової компенсації замість санаторно-курортної путівки та вартості самостійного санаторно-курортного лікування, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 07.02.2007 № 150 (зі змінами) грошова компенсація замість санаторно-курортної путівки особам з інвалідністю нараховується і виплачується в таких розмірах:

- І та ІІ групи - 75 відсотків;

- ІІІ групи - 50 відсотків розміру середньої вартості санаторно-курортної путівки, що обчислюється з розрахунку 35 відсотків (з округленням до однієї гривні) розміру одного прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

За інформацією можна звернутися до УСЗН Покровської міської ради (вул. Поштова, 22, тел. (06239) 20688, каб. 32)