• Пошук по сайту
  • Пошук по документах

Рятувальники попередили про пожежну небезпеку у сезон спеки та жнив

eye

361

04.08.2023 10:00

Новини громад

img

З початку 2023 року у Покровській громаді зафіксовано понад 16 пожеж, які виникли на відкритих територіях. Основними причинами виникнення загорянь є сукупність погодних і людських факторів, недотримання правил пожежної безпеки та пожежного захисту сільгоспугідь в літній пожежонебезпечний період. Про це зазначив начальник 9 державного пожежно-рятувального загону ГУ ДСНС України в Донецькій області Віталій Кінц.

За прогнозом синоптиків, на території Покровського району у серпні очікується висока температура повітря, у зв'язку з чим рівень пожежної небезпеки значно підвищується. Примітно, що цей період припадає на сезон жнив.

"Головними причинами виникнення пожеж під час жнив стають порушення правил експлуатації машин та агрегатів, необережне поводження з вогнем та людська недбалість і безвідповідальність. Випалювання стерні, сухої трави, поживних залишків соломи на полях може призвести до пожеж на сусідніх полях, на територіях приватних домоволодінь, лісопосадках, відключень повітряних ліній електропередачі надвисокої напруги. Це завдає державі великі матеріальні та економічні збитки. Дим, який виникає внаслідок горіння та тління, потрапляє до населених пунктів, що викликає масове незадоволення громадян, алергічні захворювання, завдається шкода навколишньому середовищу. Гасіння пожеж у полі вимагає значних зусиль, тому краще здійснити всі заходи щодо їх попередження", - підкреслив Віталій Кінц.

З метою запобігання надзвичайних ситуацій працівники ДСНС проводять із населенням інформаційно-роз'яснювальні роботи. Так, під час рейдів рятувальники розповідають громадянам про правила безпеки та відповідальність, яку доведеться понести за недбалість. 

"У разі несанкційованої пожежі за ст. 77.1 Кодексу України про адміністративне правопорушення порушникові доведеться сплатити штраф у розмірі від 3060 грн до 6120 грн. Ті самі дії здійсненні посадовою особою передбачають адміністративну відповідальність у розмірі від 15300 грн до 21420 грн", - наголосив зазначив начальник 9 державного пожежно-рятувального загону ГУ ДСНС України в Донецькій області.

Якщо ви помітили загоряння в лісових масивах, на відкритих територіях, негайно повідомте про це лісогосподарські підприємства, територіальні підрозділи ДСНС України чи місцеві органи влади. Телефонуйте за номером «101».

Назад до розділу

Опитування

Яку інформацію Ви найчастіше шукаєте на Smart-порталі?

47,06%

23,53%

17,65%

11,76%

Триває до 31/12/2020

Останні новини з категорії:

ic

Як бути в курсі останніх новин?

Підпишіться на email розсилку, щоб отримувати найоперативнішу інформацію