• Пошук по сайту
  • Пошук по документах

Сьогодні День Державності України

eye

1090

28.08.2023 09:00

Новини громад

img

Цього року Україна вдруге відзначає День Української Державності, встановлений указом президента від 24 серпня 2021 року. 

Це свято має виховати в кожного громадянина України розуміння того, що державотворчому досвіду українців, нашій культурі, нашій самобутності, українському характеру багато століть, нагадує про джерела українського державотворення – у Руській середньовічній державі, центром якої був Київ. 

Примітно, що День Державності відзначається того ж дня, коли українські християнські церкви вшановують пам?ять Київського князя Володимира Великого та День Хрещення Руси–України.
 

Князь Володимир Великий – уособлення розбудови Русі. Прийняття ним у 988 році християнства як державної релігії стало для України цивілізаційним вибором. Русь підтримувала політичні, економічні та культурні зв’язки з більшістю європейських держав того часу.

Спадком Русі є герб (тризуб), грошова одиниця, а, головне, Київ як політичний і культурний центр України.

У 2023 році День Державності відзначається 28 липня. Але вже наступного року відзначатиметься 15 липня з огляду на перехід Православної церкви України та Української греко-католицької церкви на Новоюліанський стиль календаря.

Назад до розділу

Опитування

Яку інформацію Ви найчастіше шукаєте на Smart-порталі?

47,06%

23,53%

17,65%

11,76%

Триває до 31/12/2020

Останні новини з категорії:

ic

Як бути в курсі останніх новин?

Підпишіться на email розсилку, щоб отримувати найоперативнішу інформацію