• Пошук по сайту
  • Пошук по документах

Міста і громади, вільні від домашнього насильства: Покровська громада серед учасників координаційної зустрічі в Києві

eye

170

06.06.2023 11:10

Новини громад

img

30 травня 2023 року в Києві відбулася Координаційна зустріч Уряду України та керівництва 45 міст та громад-учасників проєкту  Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні (UNFPA) «Міста і громади, вільні від домашнього насильства».

У заході взяли участь: заступниця Міністра соціальної політики Україні Уляна Токарєва, голова Національної соціальної сервісної служби України Василь Луцик, представник Посольства Великої Британії та Канади в Україні Нік Боулер, заступник Представника UNFPA в Україні Павло Замостян, керівник проєкту Костянтин Бойчук.

Покровську громаду на зустрічі представила заступниця начальника міської військової адміністрації Олена Харчевна. 

Під час заходу учасники обговорили питання реалізації державної політики у сфері запобігання та протидії домашньому насильству в містах і громадах України, переглянули документальну стрічку «Поруш тишу»,  створену за підтримки урядів Канади, Великої Британії, Бюро гуманітарної допомоги USAID та Гуманітарного фонду для України (UHF), а також акцентували на здобутках проєкту - яких цілей вже досягнуто. 

“Нашим партнерам є чим пишатися, адже спільно ми змогли створити 140 спеціалізованих служб підтримки постраждалих осіб, такі як притулки, кризові кімнати, денні центри, мобільні бригади, служби первинного консультування. Експерти проєкту провели тренінги для майже трьох тисяч фахівців з усієї країни, наша акція присвячена 16 дням протидії проти гендерно зумовленого насильства об'єднала майже мільйон українців. Ми радіємо, що тема подолання домашнього насильства не перестає бути важливою для українців й робимо все можливе, щоб постраждалі могли почуватися захищено”, — зазначив керівник проєкту “Міста і громади, вільні від домашнього насильства” Костянтин Бойчук. 

За словами заступниці Міністра соціальної політики України Уляни Токаревої, цьогоріч уряд виділив 175 мільйонів гривень субвенції для міст і громад України. Ці кошти можна буде спрямовувати, серед іншого і на відновлення сервісів, які пошкоджені через війну, наприклад, відновлювати пошкоджені автівки чи забезпечувати у спеціалізованих закладах укриття. Наразі порядок надання субвенцій перебуває на затвердженні уряду. 

У рамках реалізації програми ООН з відновлення і розбудови миру «Міста і громади, вільні від домашнього насильства» у Покровську створений  «Денний центр соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі» Покровського міського Центру соціальних служб Донецької області.

Даний спеціалізований сервіс був відкритий у липні 2021 року і він продовжує активно працювати: лише з початку поточного року послугами фахівців скористались близько 150 родин. 

«Покровська МВА приділяє особливу увагу питанням розбудови муніципальної системи запобігання та протидії домашньому насильству. Нині все частіше почали відкрито говорити на замовчувану раніше тему домашнього та гендерно зумовленого насильства та допомагати тим, хто його зазнав. Завдяки підтримці донорів та уряду країни є можливість допомагати таким людям», –  зауважила Олена Харчевна.

Назад до розділу

Опитування

Яку інформацію Ви найчастіше шукаєте на Smart-порталі?

47,06%

23,53%

17,65%

11,76%

Триває до 31/12/2020

Останні новини з категорії:

Завдяки співпраці Покровської та Торецької міських військових адміністрацій у Покровську відбулося відкриття відділення гемодіалізу

За сприяння начальника Покровської МВА Сергія Добряка, було прийнято спільне рішення розмістити обладнання, яке було евакуйовано з Торецька.

eye

96

Новини громад

03 жовтня 2023 17:40

Забезпечення сіл водою та підготовку до опалювального сезону було обговорено під час наради зі старостами громади

Сьогодні, 3 жовтня, начальниця Управління по роботі з територіями Олена Носач провела робочу нараду з керівниками відділів, під час якої було розглянуто низку важливих питань.

eye

44

Новини громад

03 жовтня 2023 15:58

Брифінг начальника Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області Наталії Рад

27 вересня 2023 року відбувся брифінг начальника Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області Наталії Рад з питань:

eye

21

Новини громад

03 жовтня 2023 14:48

ic

Як бути в курсі останніх новин?

Підпишіться на email розсилку, щоб отримувати найоперативнішу інформацію