Зміни до порядку призначення житлових субсидій

23.05.2023 12:08

Постановою Кабінету Міністрів України від 18.04.2023 № 340 внесено зміни до Положення про порядок призначення житлових субсидій.

Зміни умов призначення та порядку надання громадянам житлових субсидій передбачають, зокрема, наступне:

• можливість призначення субсидії особам, які не менше місяця перебували в полоні, що підтверджується відповідними відомостями та/або документами;
  • під час призначення житлової субсидії не враховуються доходи осіб, які перебувають у полоні, або вважаються безвісно відсутніми за рішенням суду, або мають правовий статус осіб, зниклих безвісти, якщо їх зареєстроване/задеклароване або фактичне місце проживання відмінне від адреси домогосподарства;
  • житлова субсидія може призначатися лише за одним місцем проживання особи: за декларованим, зареєстрованим або за місцем її фактичного проживання;
  • для розрахунку розміру житлових субсидій в опалювальний сезон домогосподарствам, що розташовані на територіях, де ведуться/велися бойові дії, або тимчасово окупованих територіях, визначених у наказі Мінреінтеграції від 22.12.2022 № 309, та які внаслідок збройної агресії російської федерації проти України залишилися без централізованого постачання теплової енергії та/або постачання природного газу і використовують побутові електроприлади для обігріву житлових приміщень, застосовуються соціальні нормативи на комунальну послугу з постачання та розподілу електричної енергії для індивідуального опалення;
  • строк виправлення помилки в заяві та/або декларації може бути продовжено на час хвороби заявника за умови документального підтвердження, - але не довше ніж до дня закінчення опалювального/неопалювального сезону;
  • громадянин, якому призначено житлову субсидію, зобов’язаний протягом 30 календарних днів проінформувати орган Пенсійного фонду України про перебування за кордоном особи із складу домогосподарства або члена сім’ї особи із складу домогосподарства сукупно більш як 60 днів.

Представникам домогосподарств, у складі яких є особи, що перебувають/перебували в полоні, і це підтверджується відомостями та/або документами, наданими уповноваженими органами державної влади, органами місцевого самоврядування, державними реєстраторами, суб’єктами державної реєстрації, установами та організаціями в порядку та випадках, визначених законодавством, для оформлення субсидії необхідно особисто звернутися до органу Пенсійного фонду.

Про які зміни необхідно повідомити субсидіанту орган Пенсійного фонду - https://is.gd/fluMl9.

Як подати заяву для призначення житлової субсидії онлайн - через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду https://portal.pfu.gov, - дивіться у посиланні https://is.gd/Z0qnWB.