• Пошук по сайту
  • Пошук по документах

Сьогодні День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу

eye

1057

18.05.2023 08:00

Новини громад

img

По всій країні установи та організації поруч із державним прапором України піднімуть кримськотатарський національний прапор,  державні прапори України будуть розміщені із жалобними стрічками. Також cьогодні о 12:00 на залізничному вокзалі в Києві відбудеться меморіальний захід “Пам’ятаємо історію – повертаємо територію”.

Депортація кримських татар, розпочата 18 травня 1944 року, – один із найяскравіших прикладів злочинів радянського режиму, вчинених ним під час Другої світової війни. За офіційними даними радянської влади 18-20 травня 1944 р. було депортовано 193 тис. осіб, переважно жінки, діти та літні люди. З урахуванням подальшої депортації військовослужбовців, які поверталися з фронту, всього було депортовано близько 238 тисяч кримських татар. 

Депортація мала катастрофічні наслідки для кримських татар в місцях заслання. Протягом останнього року до завершення війни від голоду, хвороб та виснаження загинуло понад 30 тисяч кримських татар. Не меншої шкоди зазнало господарство Криму, позбавлене досвідчених працівників.

Після депортації кримських татар практично всі назви населених пунктів та вулиць було змінено на радянські, знищено книги кримськотатарською мовою, знесено пам’ятки кримськотатарським діячам, етнонім «кримські татари» вилучено з переліку народів срср.

Як зазначив голова Меджлісу Рефат Чубаров, для москви українці і кримські татари були і залишаються ворогами - за часів срср вони були внутрішніми ворогами, тепер - зовнішніми.

18 травня в Україні офіційно є Днем пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу. Із 2015 року українська держава визнає депортацію 1944 року геноцидом кримськотатарського народу, адже геноцид - це не лише фізичне знищення народу, це також намагання знищити його культуру, його пам'ять. 

Сьогодні Україна воює, аби подолати та унеможливити повторення тоталітарних злочинів та  людиноненависницьких акцій, якими були і масові депортації, і Голодомор, і репресії, і є війна проти України.

Назад до розділу

Опитування

Яку інформацію Ви найчастіше шукаєте на Smart-порталі?

47,06%

23,53%

17,65%

11,76%

Триває до 31/12/2020

Останні новини з категорії:

Евакуація рятує життя: у Покровську успішно евакуювали родину підопічних територіального центру

Евакуація родин з небезпечних регіонів є надзвичайно важливою складовою захисту населення під час війни. Завдяки зусиллям Покровської МВА, благодійних організацій та волонтерів вдається забезпечити безпеку для найбільш вразливих категорій громадян.

eye

40

Громада 1

25 травня 2024 17:15

Покровчани продовжують вивчати досвід повоєнної відбудови країни

У м.Київ відбулося розширене засідання Ради директорів Конфедерації будівельників України, участь в якому взяв й депутат Покровської міськради Сергій Моісеєнко.

eye

60

Новини громад

25 травня 2024 12:10

Комісія затвердила виплату матеріальної допомоги понад 50 мешканцям Покровської громади

Під головуванням заступниці начальника Покровської МВА Наталії Іваньо відбулося засідання комісії з надання одноразової матеріальної допомоги за рахунок коштів місцевого бюджету. 

eye

59

Громада 1

24 травня 2024 19:00

ic

Як бути в курсі останніх новин?

Підпишіться на email розсилку, щоб отримувати найоперативнішу інформацію