• Пошук по сайту
  • Пошук по документах

Сьогодні День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу

eye

139

18.05.2023 08:00

Новини громад

img

По всій країні установи та організації поруч із державним прапором України піднімуть кримськотатарський національний прапор,  державні прапори України будуть розміщені із жалобними стрічками. Також cьогодні о 12:00 на залізничному вокзалі в Києві відбудеться меморіальний захід “Пам’ятаємо історію – повертаємо територію”.

Депортація кримських татар, розпочата 18 травня 1944 року, – один із найяскравіших прикладів злочинів радянського режиму, вчинених ним під час Другої світової війни. За офіційними даними радянської влади 18-20 травня 1944 р. було депортовано 193 тис. осіб, переважно жінки, діти та літні люди. З урахуванням подальшої депортації військовослужбовців, які поверталися з фронту, всього було депортовано близько 238 тисяч кримських татар. 

Депортація мала катастрофічні наслідки для кримських татар в місцях заслання. Протягом останнього року до завершення війни від голоду, хвороб та виснаження загинуло понад 30 тисяч кримських татар. Не меншої шкоди зазнало господарство Криму, позбавлене досвідчених працівників.

Після депортації кримських татар практично всі назви населених пунктів та вулиць було змінено на радянські, знищено книги кримськотатарською мовою, знесено пам’ятки кримськотатарським діячам, етнонім «кримські татари» вилучено з переліку народів срср.

Як зазначив голова Меджлісу Рефат Чубаров, для москви українці і кримські татари були і залишаються ворогами - за часів срср вони були внутрішніми ворогами, тепер - зовнішніми.

18 травня в Україні офіційно є Днем пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу. Із 2015 року українська держава визнає депортацію 1944 року геноцидом кримськотатарського народу, адже геноцид - це не лише фізичне знищення народу, це також намагання знищити його культуру, його пам'ять. 

Сьогодні Україна воює, аби подолати та унеможливити повторення тоталітарних злочинів та  людиноненависницьких акцій, якими були і масові депортації, і Голодомор, і репресії, і є війна проти України.

Назад до розділу

Опитування

Яку інформацію Ви найчастіше шукаєте на Smart-порталі?

47,06%

23,53%

17,65%

11,76%

Триває до 31/12/2020

Останні новини з категорії:

На знак вшанування пам`яті Героїв Небесної Сотні: молодь міста ініціює встановлення меморіальної скульптури 

Активна молодь Покровська звернулась до керівництва з проханням про встановлення сучасної меморіальної садово-паркової скульптури на честь Героїв Небесної сотні біля пам'ятного каменя, розташованого на мкрн. Южному.

eye

18

Новини громад

09 червня 2023 15:41

Покровська МВА спільно з «Ощадбанком» розробляє програму підтримки бізнесу 

Керівники Покровська МВА зустрілись з начальницею Донецького обласного управління АТ “Ощадбанк” Ганною Прасол та керуючою ТВБВ філії "Ощадбанк" Ларисою Низельник.

eye

21

Новини громад

09 червня 2023 14:42

Мешканці Покровської громади отримуватимуть воду за графіком

Водопостачання відбуватиметься за графіком 3-1-3, один день буде відведено КП «Вода Донбасу» для виконання технологічних процесів.

eye

22

Новини громад

09 червня 2023 13:55

ic

Як бути в курсі останніх новин?

Підпишіться на email розсилку, щоб отримувати найоперативнішу інформацію