• Пошук по сайту
  • Пошук по документах

Хібукі-терапія: покровські школярі отримають психологічну допомогу в рамках ізраїльського проєкту

eye

1095

04.05.2023 09:03

Новини громад

img

У рамках ініціативи Метінвесту - "Рятуємо життя" у Покровську презентували Міжнародний ізраїльський проєкт психологічної допомоги "Хібукі-терапія". Головним її елементом є собаки-обіймаки, які допомагають зняти стрес та заспокоїти дитину. 

Ініціаторкою реалізації цього проєкту виступила заступниця начальника Покровської МВА Олена Харчевна: "Сьогодні відбулась перша зустріч з батьками дітей, які залучені до Хібукі-терапії. Я вдячна компанії Метінвест, завдяки якій ми змогли цю ініціативу реалізувати у Покровську. Також дяка психотерапевтці Дафні Шарон-Максимов, яка займається цим проєктом в Україні. Ментальне здоров'я наших дітей є важливим для нас, тому ми і надалі піклуватимемося про це, і я сподіваюсь, що Метінвест долучатиметься до підтримки цих крутих проєктів".

Хібуки – м'яка іграшка у вигляді собачки з сумними очима та довгими лапами. А ще вона м'яка та невелика розміром, тому дитині приємно та зручно її обіймати. Передбачається, що іграшковий собака завжди буде поруч із дитиною, приносячи їй відчуття безпеки. Такого стану особливо гостро потребують діти, які стали свідками воєнних дій, навіть якщо й проживають у тилу, як, наприклад діти Покровської громади. 

У рамках проєкту, який реалізується, іграшки отримають 70 учнів 1-4 класів. Правильній взаємодії із собачками хібукі дітей навчать фахівці покровських шкіл та психолог, які пройшли спеціальне навчання.

За словами заступниці начальника Покровської МВА Маргарити Ідрісової, проєкт вже має позитивні відгуки. Тому його буде розширено, щоб якомога більше дітей могли психологічно "розгрузитися".

Примітно, що іграшку не можна придбати у звичний спосіб - вона відшивається на спеціальній фабриці, і щоб діти її отримали батьки підписують угоду про проходження спільної арттерапії.

"Терапія полягає в тому, що дитина від імені іграшкового собаки говоритиме про почуття та переживання, які він прожив на власному досвіді, при цьому не замикаючись на психотравмі", - розповіла психологиня проєкту Олена Сервачак. 

Так, у рамках 5 занять школярі набудуть досвіду розуміння свого внутрішнього стану та турботи про себе через іграшку. А от батькам допоможуть чути та звертати увагу на психологічний стан своїх дітей.

З цими собаками-обіймаками діти зможуть ходити до школи навіть після закінчення програми. Покровськ стане єдиною громадою на Донеччині, де дозволять з цією іграшкою перебувати під час уроків.
Хібукі-терапія вже допомогла 40 учням однієї з початкових шкіл Покровська.

Назад до розділу

Опитування

Яку інформацію Ви найчастіше шукаєте на Smart-порталі?

47,06%

23,53%

17,65%

11,76%

Триває до 31/12/2020

Останні новини з категорії:

Запрошуємо на Науковий пікнік

Багаторічна співпраця між Покровським ОМС та найстарішим вишем Донбасу не припиняється й під час війни. В ці непрості часи ДонНТУ продовжує популяризувати науку серед молоді, викликаючі зацікавленість, захопленість та любов

eye

31

Новини громад

14 червня 2024 18:54

Ремонт триває: в Покровську власними силами облаштовують гуртожиток для ВПО

Під час війни питання тимчасового житла стало критичним для багатьох українців, які змушені були покинути свої домівки.

eye

101

Громада 1

14 червня 2024 14:30

28 мешканців Покровської ТГ отримали матеріальну допомогу з місцевого бюджету

Днями під головуванням заступниці начальника Покровської військової адміністрації Наталії Іваньо відбулось чергове засідання комісії з питань надання одноразової матеріальної допомоги окремим категоріям громадян за рахунок коштів місцевого бюджету.

eye

119

Громада 1

14 червня 2024 13:45

ic

Як бути в курсі останніх новин?

Підпишіться на email розсилку, щоб отримувати найоперативнішу інформацію