19.04.2023 09:45

З метою забезпечення надійної охорони та збереження водних біоресурсів, попередження та недопущення незаконного вилову риби у весняно-літній період природного відтворення (нересту) у 2023 році введені обмеження на акваторії водних об’єктів, розташованих в районі діяльності Управління Державного агентства меліорації та рибного господарства у Донецькій області.

Згідно з наказом управління Державного агентства меліорації та рибного господарства у Донецькій області від 29.03.2023 № 48 «Про встановлення весняно - літньої нерестової заборони на вилов водних біоресурсів у водних об’єктах Донецької області у 2023 році» встановлено заборону на лов (добування) водних біоресурсів у весняно-літній період природного відтворення (нересту) у 2023 році на території та акваторії водних об’єктів, розташованих в районі діяльності Управління Державного агентства меліорації та рибного господарства у Донецькій області (далі - Донецький рибоохоронний патруль), а саме: адміністративної території Донецької області з розташованими на ній водними об’єктами до двокілометрової прибережної смуги Азовського моря, за виключенням пониззя річки Кальміус до греблі Павлопольського водосховища (далі - район діяльності), у терміни:

- у річках - з 01 квітня до 21 травня 2023 року (50 діб);

- у водосховищах і озерах - з 01 квітня до 10 червня 2023 року (70 діб);

- у новостворених водних об’єктах, а також у придаткових системах

річок та інших водних об’єктах - з 01 квітня до ЗО червня 2023 року (90 діб).

У терміни заборони на лов (добування) водних біоресурсів у водних об’єктах  заборонено:

• організацію змагань із спортивного рибальства та підводного полювання;

• проведення забіру води без ефективних рибозахисних пристроїв;

• заготівлю очерету, рогозу та інших водних рослин у місцях масового нересту риби;

• пересування всіх транспортних засобів чи моторних суден у заборонених місцях, у період нересту, на нерестовищах (за винятком установлених суднових ходів), за виключенням суден, які використовуються органами рибоохорони та іншими уповноваженими органами державної влади.

В період нерестової заборони любительське рибальство на незаборонених ділянках водних об’єктів, що розташовані в районі діяльності Донецького рибоохоронного патруля, тачковими знаряддями (добування) вилову з кількістю гачків не більше двох на рибалку або спінінгом з однією штучною приманкою з берега відповідно до вимог Правил любительського та спортивного рибальства дозволено.

Перелік меж нерестовищ у період нересту водних біоресурсів у водних об’єктах, що розташовані в районі діяльності Управління Державного агентства меліорації та рибного господарства у Донецькій області, затверджений Наказом.

Детальніше з наказом ви можете ознайомитися за посиланням