Оголошено прийом заявок на участь у ІІ Міжнародному конкурсі екоплаката

17.04.2023 10:12

У рамках Міжнародного проєкту «ЕКОКУЛЬТУРА» Державний науково-методичний центр змісту культурно-мистецької освіти оголошує ІІ Міжнародний конкурс екоплаката, який проводиться Державним університетом інфраструктури та технологій у співорганізації з Державним науково-методичним центром змісту культурно-мистецької освіти.

Головна мета конкурсу: привернути увагу світового співтовариства до сучасних екологічних загроз наслідків та загроз спричинених розв’язаною військовою агресією рф проти України в 2022 – 2023 рр., виявити творчий потенціал молоді в дбайливому ставленні до природних ресурсів і розумінні ризиків суттєвої втрати біорізноманіття, продемонструвати можливі шляхи розв’язання означених проблем засобами візуальних комунікацій.

Тематичні напрями конкурсу:
 • екоцид як складова геноциду українського народу;
 • на варті українського мирного атома, санкції проти «Росатома»;
 • наслідки техногенних аварій на атомних станціях;
 • відновлення флори та фауни України;
 • екологія культури (етнокультура: національна символіка у формуванні української ідентичності, етнокультурний бренд України).

Номінації конкурсу:
Основні:
 • плакат (авторська графіка, комп’ютерна графіка);
 • серія плакатів (диптих, триптих);
 • зовнішня реклама;
 • слово-образ «Україна», «Перемога», «Свобода» та ін. за вибором учасника;
 • декоративний розпис у дизайн-розробках та міському середовищі (петриківський, яворівський, самчиківський та ін.).

Додаткові:
 • рекламно-сувенірна продукція;
 • тематичний колаж (матеріали й техніки виконання за вибором);
 • фотографія / фотографіка / фотоколаж.

Вікові категорії:
 • старшокласники, у т.ч. учні художніх шкіл та шкіл мистецтв;
 • здобувачі закладів фахової передвищої освіти;
 • здобувачі закладів вищої освіти.

Міжнародний конкурс екоплаката проводиться в три етапи:
І етап – творчі роботи надсилаються в електронному вигляді до 1 травня 2024 року на е-mail: klub.eko.kultur@gmail.com, попередній відбір плакатів членами журі.

ІІ етап – виставка попередньо відібраних членами журі робіт у листопаді 2024 року в Дніпропетровському фаховому художньо-мистецькому коледжі культури, де відбудеться презентація проєктів і відзначення учасників Міжнародного конкурсу екоплаката.

ІІІ етап – підсумки Міжнародного конкурсу екоплаката, відкриття пересувних виставок найкращих робіт у березні-червні 2025 року в Державному університеті інфраструктури та технологій, Міністерстві освіти і науки України, Національній академії педагогічних наук України, Центрі української культури та мистецтва (м. Київ), Українському товаристві охорони пам’яток історії та культури, де відбудеться нагородження переможців.

До складу журі залучено відомих українських і зарубіжних фахівців.

Посилання на більш детальну інформацію за посиланням.