У Покровській громаді 118 вулиць потребують перейменування

24.03.2023 14:26

Сьогодні, 24 березня, відбулось засідання робочої групи з перейменування вулиць громади, до якої увійшли керівники військової адміністрації, члени Громадської Ради, архітектори, краєзнавці, історики та представники інших структурних підрозділів Покровської МВА. Особисту участь в обговоренні взяла й керівниця управління інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Донецької ОВА Тетяна Ігнатченко-Тюріна.

Під час вітального слова начальник Покровської МВА Сергій Добряк зазначив, що днями Верховна Рада України остаточно ухвалила зміни до Закону «Про засудження та заборону пропаганди російсько-імперської політики та деколонізацію топонімії. Цей документ дає легітимність процесу деколонізації, який вже триває в Україні.

«У Покровську ми розпочали цей процес ще минулого року. Ми збирались з представниками Громадської Ради, де були заслухані пропозиції щодо змін назв деяких вулиць. Поки що мова йде про Покровськ, але згодом будуть перейменовані й вулиці приєднаних територій», - зауважив Сергій Добряк.

За словами голови комітету з питань духовності, культури, освіти та науки Громадської Ради Світлани Гавриленко, протягом минулого року велась кропітка робота щодо перейменування:

«Сьогодні влада тісно співпрацює з громадськістю та прислухається до нашої думки та позиції. У нових назвах ми повинні продемонструвати козацьку славу міста. Крім історії, в нас є видатні спортсмени, лікарі, сучасні воїни, які загинули за волю та свободу України».

Сьогодні у громаді нараховується 801 вулиця, 118 з яких потребують перейменування: 71 з них – на приєднаних територіях та 47 – у Покровську. Деякі із запропонованих назв потребують уточнення в Інституті національної пам`яті.

Під час засідання члени комісії розглянули перелік з 45 вулиць, які першочергово будуть винесені на громадські обговорення мешканцям громади:

1        вулиця         1 Травня -   Андрія Першозванного

44      вулиця         Шмідта - Вадима Гетьмана

45      провулок     Якуба Коласа - Івана Богуна

Як зазначила заступниця начальника Покровської МВА Наталія
Іваньо, у нових назвах має простежуватись європейська складова міста, історичні постаті, українські митці, прізвища відомих людей Донеччини та нашої громади.

«Ми повинні врахувати і  думку наших мешканців, які живуть у місті, ходять його вулицями. Крім того, дотримуватись нормативно-законодавчої бази і йти поступово щодо прийняття рішень про перейменування. Це наша країна, наша історія, наші здобуття  і сьогодні ми починаємо цю важливу роботу – повертаємо себе собі. Дуже дякуємо нашим краєзнавцям, які надали нам історичні довідки та відпрацювали разом з нами всі ці питання», - зазначила Наталія Іваньо.

Своєю чергою, керівниця управління інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Донецької ОВА Тетяна Ігнатченко-Тюріна додала, що на Донеччині вже активно триває процес деколонізації й Донецька ОВА завжди готова долучатись до нього.

«Дуже рада, що у Покровську цей процес запущено. Сподіваюсь, спільними зусиллями влади та громадськості він буде вдалим. За результатами сьогоднішнього засідання видно, що була виконана титанічна підготовча робота з боку істориків, краєзнавців. Гадаю, що з часом, комісії, які створені на місцях, будуть ділитись досвідом між собою і разом вирішувати проблемні питання. Але в будь-якому випадку, обласна військова адміністрація в цьому прийматиме участь".

Відеотрансляцію заходу можна подивитись за посиланням