Міфи та реалії про насильство

10.03.2023 14:21

Сьогодні у денному соціально-психологічному центрі допомоги особам, які постраждали від насильства та або насильства за ознакою статі, відбулася тематична лекція для активних мешканців Покровська та інспекторів ККСН. Провели її фахівці Покровського міського центру соціальних служб Донецької області.

Говорили про проблему прояву різних форм насильства, яка зараз дуже поширена у всьому світі та набуває великих масштабів. Про це свідчать чисельні міфи, стереотипи, які ускладнюють швидке реагування на акти насильства, вчинені над близькими та рідними.

Учасникам лекції навели кілька основних міфів, які примушують жертв мовчати, а насильників переконують у їхній безкарності. Закликаємо звернути на них увагу та зрозуміти, що це – хибні твердження:

Міф 1. Насильство в сім’ї – це особиста справа і ніхто не повинен втручатися, зокрема, поліція.
Міф 2. Це був інцидент, який більше не повториться.
Міф 3. Домашнє насильство існує лише у соціально нестабільних сім’ях.
Міф 4. Насильство – це коли видно сліди на тілі жертви.
Міф 5. Б’є – значить любить. Чоловіки, які агресивно виявляють ревнощі щодо своїх жінок (обмежують свободу, коло спілкування, встановлюють суворі правила в сім’ї), таким чином демонструють свою любов до них.
Міф 6. У шлюбі не буває сексуального насильства. Зґвалтування в сім’ї неможливе.
Міф 7. Жінка сама провокує насильство.
Міф 8. Треба почекати, і все зміниться – буде добре, як колись.
Міф 9. Дітям потрібен батько, навіть якщо він агресивний. «Залишаюся тільки заради дітей».
Міф 10. Для жертви насильство в сім’ї – прийнятне. Якби вона справді страждала, то пішла б від кривдника.
Міф 11. Алкоголь – причина насильства в родині.
Міф 12. Особи, які чинять насильство – психічно хворі.

Статистика стверджує: 18 мільйонів українок піддаються домашньому насильству. Без подолання цього згубного явища у суспільстві неможливо створити сприятливі умови для самореалізації людини, вільного її волевиявлення, реалізації принципу рівних прав, свобод і можливостей для жінок і чоловіків.

Через відчуття сорому, яким супроводжуються будь-які види домашнього насильства, а також певних традицій, не всі жінки повідомляють про акти насильства щодо них.

Якщо проблема є – звертайтесь за допомогою! НЕ МОВЧІТЬ! Разом ми все зможемо!

Денний соціально-психологічний центр працює з 8:00 до 16:00 з понеділка по п’ятницю.