• Пошук по сайту
  • Пошук по документах

До Дня Державного Герба України

eye

766

19.02.2023 10:00

RSS

img

Сьогодні, 19 лютого, Україна відзначає День Державного Герба.

Тризуб був затверджений як малий герб України 19 лютого 1992 року постановою Верховної Ради разом зі своїм графічним зображенням. У 1996 році його статус був закріплений у Статті 20 Конституції України, де він також згадується як «Знак Княжої Держави Володимира Великого».

 

Щодо походження і значення українського герба Тризуба існують різні теорії, жодна з них не є загальновизнаною. Відомо до 40 тлумачень знаку - тризубець, підсвічник-трикірій, сокіл, якір, житній колос, лук зі стрілою, триєдина жертва в ім'я перемоги життя над смертю. Є гіпотеза, що це знак триєдиності світу та поєднання символів поширених колись культів сонця і якоря.

Утім, є спостережливе сучасне трактування: закодоване слово воля.

Завдяки своїй графічній простоті тризуб – улюбленець творчих натур, бо може бути легко використаний в оформленні хоч для високих публічних тем, хоч у буденних речах. З початку повномасштабного вторгнення росії на територію України у формі Тризуба українці передавали напрямок руху російському кораблю.

Назва «тризуб» з’явилася та прижилася вже після того, як його було затверджено державним гербом УНР. «…Се оздоба питоменна, не запозичена, зв’язана з нашою тисячолітньою державною політичною i культурною історією», – писав Михайло Грушевський у статті «Український Державний герб» наприкінці лютого 1918 року.

На честь українського символа міжконтинентальні триступеневі балістичні ракети мають назву “Trident” (“Тризуб”).

Російська агресія в Криму і на сході України розпочалася зі знищення Тризуба як маркера української ідентичності. Але нас не здолають допоки ми пам'ятаємо, хто Ми є.

Нехай золота сув'язь Тризуба сприйматиметься як знакова: хоча витіювато кручена, але ніким не перервана нитка життя древнього народу, яка вела й веде вгору, до освіти, науки і свободи, аби він, як рівний серед рівних, вільний серед вільних, був і розвивався серед такого ж вільного європейського та світового співтовариства.

 

Назад до розділу

Опитування

Яку інформацію Ви найчастіше шукаєте на Smart-порталі?

47,06%

23,53%

17,65%

11,76%

Триває до 31/12/2020

Останні новини з категорії:

Працівники Муніципальної служби правопорядку та ДСНС проводять профілактичні рейди

У Покровській громаді рятувальники Донеччини та інспектори КП "Муніципальна служба правопорядку" проводять профілактичні бесіди з місцевими мешканцями, під час яких закликають не провокувати пожежі в екосистемах.

eye

17

Новини громад

21 березня 2023 14:37

Агропідприємства Покровської громади приступили до весняних польових робіт

Сьогодні на території Покровської громади здійснюють господарську діяльність 26 сільськогосподарських підприємств, в обробці яких перебуває 25037 га ріллі.

eye

19

Новини громад

21 березня 2023 13:58

Для комфортного очікування транспорту: у Покровську завершено реконструкцію зупиночного комплексу по вулиці Центральній

За зверненнями місцевих мешканців наприкінці січня працівники КП «БКП» розпочали реконструкцію зупинки, що розташована по вул.Центральній.

eye

22

Новини громад

21 березня 2023 13:24

ic

Як бути в курсі останніх новин?

Підпишіться на email розсилку, щоб отримувати найоперативнішу інформацію