15.02.2023 10:04

Сьогодні, 15 лютого, в Україні відзначають День вшанування учасників бойових дій на території інших держав. Ця дата приурочена до дня виведення радянських військ з Афганістану в 1989 році.

Понад 160 тисяч воїнів на території Афганістану були українцями. За офіційними даними 2 378 із них загинули. Однак, у книзі “Чорні тюльпани. Афганський мартиролог України” містяться дані про 3 087 загиблих українців. Якщо говорити по областях, то найбільше втратила Донеччина – 296 осіб.

Україна не має права забувати своїх “ветеранів Афгану”. Багато з них не обирали свою долю, а були змушені йти за наказом. Їм довелося воювати в надзвичайно тяжких умовах, де все одно знаходилося місце для військового подвигу.

Чимало тих, хто пройшов Афганську війну, згодом зробили неоціненний внесок у розбудову національних Збройних сил України. Брали участь у миротворчих операціях нашої держави в “гарячих точках” планети, а з 2014 року героїчно захищають Україну від збройної агресії росії.

І сьогодні ми на власні очі бачимо подвиги іноземних громадян, які приєдналися до опору російським окупантам і борються за глобальну безпеку на території України. Вони зі Швеції та Італії, Фінляндії та Америки, Грузії та Польщі,  та інших країн. Люди, які не терплять несправедливості, йдуть до міжнародних інтернаціональних бригад. Так було у всіх війнах. Адже бувають такі битви, у яких не можна не брати участі.