• Пошук по сайту
  • Пошук по документах

У Покровську вшанували пам`ять жертв Голокосту

eye

748

27.01.2023 12:20

Новини громад

img

З нагоди Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту - страшної трагедії, яка забрала значну частину єврейського населення Європи, біля пам`ятного знаку жертвам нацизму, встановленого на центральному кладовищі Покровська, відбувся меморіальний захід. 

Участь у ньому взяли заступниця начальника Донецької обласної військової адміністрації Юлія Костюніна, начальник Покровської РВА Володимир Замотаєв, начальник Покровської МВА Сергій Добряк разом зі своїми заступниками, керівники структурних підрозділів міської адміністрації, правоохоронці та громадськість. 

Протягом Другої світової війни в Україні вбито, закатовано і живцем поховано близько 1 млн 500 тисяч євреїв, з них близько 30 тисяч на  території Донеччини. Їх знищували цілими родинами, не шкодуючи ні дітей, ні людей похилого віку. 

Цього року вшанування пам’яті жертв Голокосту насичене паралелями між злочинами нацистів вісімдесятирічної давнини та  сучасного російського режиму - вбивство військовополонених, катування мирних жителів, знищення тіл загиблих, щоб замести сліди… 

Усе це ще більше спонукає до боротьби. Але це боротьба ціною численних жертв. 

«Ще зовсім недавно ми не могли зрозуміти, як така трагедія могла статися у ХХ столітті, і тим більш не могли допустити, що таке може повторитися знову, але те, що відбувається сьогодні на території нашої країни, коли на меті у ворога знищення українців як нації, вказує на те, що зло незнищенне і може прийти у будь-якому обличчі. Цей прояв зла ми обов'язково переможемо, але ми також повинні перемогти зло в кожному з нас.  Та відбудувати Україну на принципі беззаперечності цінності людського життя», - зазначив  Сергій Добряк.

Пам’ять жертв Голокосту присутні вшанували хвилиною мовчання.

Як символ пам’яті за невинно вбитими біля пам’ятного знаку жертвам нацизму учасники заходу залишили запалені лампадки та камінці, які за давньою традицією єврейського народу символізують повагу до душ загиблих.

Назад до розділу

Опитування

Яку інформацію Ви найчастіше шукаєте на Smart-порталі?

47,06%

23,53%

17,65%

11,76%

Триває до 31/12/2020

Останні новини з категорії:

Допомога триває: покровчани отримали гуманітарну підтримку від БФ “Крапка Відліку”

З перших днів повномасштабного вторгнення мешканці Покровської громади отримують підтримку не лише вдома, а й в евакуації. Благодійні організації та партнери громади продовжують надавати допомогу тим, хто цього потребує.

eye

21

Новини громад

31 липня 2025 16:15

Консультації з питань пенсійного забезпечення та виплат: хаб «Єднання» взяв участь у відеоконференції з Пенсійним фондом

Гуманітарний хаб «Єднання» Покровської міської військової адміністрації в м. Шептицький долучився до відеоконференції з представниками Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області

eye

27

Новини громад

31 липня 2025 12:55

В результаті обстрілів минулої доби поранено двох жителів Покровської громади

30 липня о 06:40 армія РФ завдавала удару по с. Гришине. Внаслідок обстрілу поранено людину. Інформація щодо пошкоджень не надходила.

eye

32

Новини громад

31 липня 2025 09:20

ic

Як бути в курсі останніх новин?

Підпишіться на email розсилку, щоб отримувати найоперативнішу інформацію