Безоплатне протезування, соціальне таксі та матеріальна допомога: як здійснюється соцзахист осіб з інвалідністю

20.01.2023 09:56

У Покровській громаді активно реалізовується програма «Покровськ - територія підтримки», у рамках якої розроблено комплекс заходів, які здійснюються на місцевому рівні в доповнення до державних соціальних гарантій, що дозволяє підтримувати життєдіяльність найбільш соціально незахищених мешканців міста Покровська та приєднаних територій.

Станом на початок поточного року в управлінні соціального захисту населення на обліку знаходяться 4076 осіб з інвалідністю різних груп.
Усі вони забезпечені різними видами допомоги з боку як державної, так і місцевої влади.

Так, минулого року 9 осіб отримали санаторно-курортні путівки Мінсоцполітики.

Рішенням Покровської  міської ради № 8/50-14 від 17.01.2018 надаються пільги за послуги телефонного зв’язку згідно зі списками УТОС – призначено пільгу 20 особам з  інвалідністю.

На забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації прийнято 92 заяви.

5 місцевих мешканцям, які мають інвалідність, надано матеріальну допомогу за рахунок державного бюджету на суму 4,9 тисячі гривень.
Здійснено відшкодування вартості проїзду особам з інвалідністю до 23 років з вадами слуху, дітям з інвалідністю з вадами слуху та батькам, які супроводжують цих дітей - 5 сімей для 8 дітей на суму 8,1 тисячі гривень.
Протягом 2022 року - 16 осіб з інвалідністю (візочники), скористувалися послугою «Соціальне таксі». Також автомобіль використовувався для підвозу людей з інвалідністю до евакуаційного потягу.

Отримують люди з інвалідністю й пільги на медичне обслуговування.
КП «Покровська міська стоматологічна поліклініка» надала послуги з протезування наступним категоріям:

• діти від 0 до 12 років – 195 осіб; ветеранів – 3 особи;
• особи, які мають інвалідність внаслідок війни – 1 особа;
• УБД – 45 осіб;
• особи, які мають інвалідність 1 та 2 групи – 89 осіб.

Усі соціальні програми, направлені на всебічну підтримку людей з інвалідністю, будуть подовжені і цього року.