До уваги землевласників та землекористувачів!

15.11.2022 11:24

Рішенням виконавчого комітету Покровської міської ради Донецької області від 26.07.2022 №152 створено комісію з визначення та відшкодування збитків власникам землі та землекористувачам на території Покровської міської територіальної громади, зокрема, спричиненими внаслідок збройної агресії Російської Федерації.

Шкода, завдана земельним ресурсам, включає:

1) шкоду від пошкодження і знищення родючого шару ґрунту;

2) шкоду, зумовлену забрудненням і засміченням земельних ресурсів.

У першому випадку визначення збитків складається з витрат на рекультивацію земель, які були порушені внаслідок бойових дій, будівництво, облаштування та утримання інженерно-технічних і фортифікаційних споруд, огорож, прикордонних знаків, прикордонних просік тощо; збитків, завданих власникам (землекористувачам) земельних ділянок сільськогосподарського призначення; витрат на відновлення меліоративних систем.

У другому випадку визначення збитків здійснюється з розрахунку шкоди, завданої ґрунтам та земельним ділянкам внаслідок забруднення ґрунтів речовинами, які негативно впливають на їх родючість та інші корисні властивості; шкоди, завданої ґрунтам та земельним ділянкам внаслідок засмічення земельних ділянок сторонніми предметами, матеріалами, відходами та/або іншими речовинами.

До заяви про визначення збитків (в довільній формі подається до Покровської міської  військової адміністрації на E-mail: krs.v@dn.gov.ua) додаються:

- копія документів, на підставі яких набуто право власності або користування земельною ділянкою або документація із землеустрою на земельну ділянку (за наявності);

- копія документів, що посвідчує право власності чи користування земельною ділянкою (за наявності);

- копія документу, що підтверджує право власності на нерухоме майно (будівлю, споруду, інше) у разі їх наявності на земельній ділянці;

- акт, який встановлює порушення земельного чи екологічного законодавства (за наявності);

- акт обстеження та визначення меж земельної ділянки (за наявності);

- витяг з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки станом на поточний рік(за наявності);

- витяг з Державного земельного кадастру про земельну ділянку (за наявності);

- у разі необхідності проведення рекультивації земель надається робочий проект землеустрою щодо рекультивації порушених земель внаслідок бойових дій, будівництва, облаштування та утримання інженерно-технічних і фортифікаційних споруд, огорож, що підтверджує витрати власників землі та землекористувачів на рекультивацію земель;

- документи, що підтверджують витрати на відновлення меліоративних площ;

- документи, що підтверджують витрати на розмінування.