• Пошук по сайту
  • Пошук по документах

Платформа вугільних міст: «Шахтарські громади повинні взяти участь у розробці Стратегії відновлення України»

eye

399

31.10.2022 13:58

RSS

img

Платформа вугільних міст продовжує шукати можливості для підтримки шахтарських громад як сьогодні, так і на майбутнє. Відбулась онлайн-зустріч підписантів Платформи, на якій також були присутні представники Germanwatch: радник з питань співпраці в галузі структурних змін у Східній Європі Лукас Лац та радниця з питань кліматичного партнерства у Східній Європі Марина Ларіна. Присутні обговорили актуальні питання, що постали перед громадами шахтарських міст, та способи їх вирішення. 

Попри складну ситуацію, в якій опинилися громади Донецької області через повномасштабне вторгнення російських військ на територію України, Платформа сталого розвитку продовжує працювати, фокусуючись на викликах сьогодення, але й не полишая свої основні цілі на шляху до трансформації економіки вугільних міст.

Коли у 2019 році був підписаний Меморандум про партнерство і створення Платформи сталого розвитку вугільних міст Донецької області, перед учасниками стояли задачі м’якої трансформації, зниження монопрофільності міст, розвитку та диверсифікації економіки, створення нових робочих місць, всебічний розвиток інфраструктури. Одним з досягнень Платформи став проєкт очищення шахтних вод, який вже починає втілюватись і завдяки якому Покровськ та Мирноград будуть отримувати чисту воду. 

Сьогодні учасники Платформи розглядають залучення шахтарських громад до заходів з відновлення України, а також взаємодію з Міністерством розвитку громад та територій. Адже при складанні національної стратегії з відновлення України важливо, аби враховувася той факт, що шахтарські міста – це міста з моноекономікою. Також на зустрічі були обговорені ініціативи, які може запропонувати уряду Платформа під час розробки стратегії з відновлення України.

ВІДКРИТИЙ ЛИСТ КЕРІВНИКІВ ШАХТАРСЬКИХ ГРОМАД ЩОДО ВІДНОВЛЕННЯ УКРАЇНИ

Війна стала викликом не лише Україні, а й всій Європі. «Газовий шантаж» урядом росії країн ЄС значно прискорює процес декарбонізації та відмови від викопного палива. Зважаючи на це, учасники Платформи обговорили заходи, які будуть ініційовані містами-підписантами під час чергової зустрічі Платформи ЄС «Вугільні регіони у трансформації» у м.Брюссель наприкінці листопада.

Також учасники онлайн зустрічі обговорили, яку допомогу Платформа може надати громадам у вирішенні гуманітарних питань, допомоги у соціальному та юридичному супроводі ВПО.

 

Назад до розділу

Опитування

Яку інформацію Ви найчастіше шукаєте на Smart-порталі?

47,06%

23,53%

17,65%

11,76%

Триває до 31/12/2020

Останні новини з категорії:

Постгероїчне лідерство в умовах криз та війни: Сергій Добряк взяв участь у тренінгу з ефективного менеджменту

Для посадових осіб місцевого самоврядування Донецької області в м.Києві відбувся триденний тренінг з управлінської взаємодії, ефективної побудови команди та її ефективності у досягненні цілей.

eye

94

Громада 1

23 липня 2024 10:30

Фонд ООН у галузі народонаселення надав допомогу жінкам та дівчатам у Покровську

Нещодавно Маджід Рафіхі, координатор з екстреного реагування Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні, відвідав транзитний центр (шелтер) у м. Покровську

eye

42

Громада 1

23 липня 2024 09:30

Покровський Динасовий Завод святкує своє 90-річчя

Сьогодні Покровський Динасовий Завод відзначає свій 90-річний ювілей. З нагоди цього свята начальник Покровської МВА Сергій Добряк привітав працівників заводу та вручив грамоти й подяки за їхній вагомий внесок у розвиток підприємства.

eye

57

Громада 1

22 липня 2024 18:15

ic

Як бути в курсі останніх новин?

Підпишіться на email розсилку, щоб отримувати найоперативнішу інформацію