У Покровській громаді зареєстровано понад 18 тисяч внутрішньо переміщених осіб

26.10.2022 10:55

На сьогодні на обліку в управлінні соціального захисту населення перебуває понад 18 тисяч ВПО, більша частина з яких – пенсіонери, 2 тисячі дітей та 300 осіб з інвалідністю через загальні захворювання.

Як розповіла начальниця відділу персоніфікації УСЗН Тетяна Огієнко, чи не кожного дня люди звертаються за довідкою про взяття на облік ВПО та оформлюють виплати на проживання. У рамках державної програми особи з інвалідністю та діти до 18 років отримують по 3 тисячі гривень на місяць, інші категорії - по 2 тисячі.

В окремих випадках ці виплати можуть бути скасовані, якщо:
- довідка втратила свою дію через заяву громадянина про закриття статусу ВПО;
- внутрішньо переміщена особа покидає місце проживання;
- надходить електронний запит щодо статусу ВПО від УСЗН іншої області;
- населений пункт виключають з переліку таких, де відбуваються бойові дії.

«Наказ, який регулює ці моменти, оновлюється щомісяця, а іноді й кілька разів на місяць. Ознайомитися зі змістом документа можна на сайті Мінреінтеграції та безпосередньо в УСЗН», - зазначила Тетяна Огієнко.

Крім того, вона додала, що 14 жовтня 2022 року було прийнято постанову Кабміну про внесення змін до порядку надання допомоги ВПО.

Зокрема, до 1 грудня 2022 року був продовжений строк подання заяви для тих осіб, які звернулись через електронний портал ДІЯ. Громадяни, які подали заяву через ДІЮ до 30 квітня 2022 року та досі не отримали коштів, повинні звернутись до УСЗН для отримання довідки. Таким особам буде автоматично нарахована допомога з березня включно.