Держнагляд: Підготуйте свої будинки до зими

05.10.2022 14:40

На Україну чекає складний опалювальний період через безглузду агресію з боку російської федерації. Зараз усі енергетики посилено готують енергетичну інфраструктуру до опалювального періоду 2022-2023 років (далі – ОП).

У холодну пору року через масове вмикання обігрівачів та інших опалювальних приладів зростає навантаження на внутрішньобудинкові та розподільчі електромережі. Перенавантаження може вивести з ладу як окреме помешкання, так і цілий багатоквартирний будинок та, навіть, вулицю. Щоб уникнути подібних ситуацій Держенергонаглядом підготовлено Інформаційну пам’ятку для мешканців багатоквартирних будинків. У ній можна дізнатися як підготувати свою оселю до ОП та як уникнути перевантаження електромереж у зимову пору року.

Крім того, Держенергонагляд наголошує, що окрім внутрішніх електромереж необхідно підготувати внутрішньобудинкові електричні мережі. Для цього власники багатоквартирних будинків мають звернутися до підприємств, які обслуговують будинок (ОСББ, ЖЕК, управляючі компанії тощо), з метою обстеження стану електропроводки будинку, усунення можливих несправностей задля уникнення замикання, загоряння та пожежі.

З метою уникнення надзвичайних ситуацій нагадуємо правила використання електроприладів:

• зверніть увагу на правильність використання електроприладів, якими ви користуєтесь у своїх домоволодіннях (в тому числі опалювальних) у межах дозволеної вам потужності;
  • не використовуйте саморобні електроприлади (в тому числі опалювальні), це небезпечно для вашого життя та життя оточуючих;
  • дбайте про свою безпеку під час використання електричної енергії;
  • економте споживання електричної енергії;
  • вчасно розраховуйтесь за спожиту електричну енергію.

Такі дії сприятимуть стабільній роботі електромереж в умовах воєнного стану та збережуть енергоресурси країни.

Також читайте https://bit.ly/3C68z4x