Стосовно надання допомоги внутрішньо переміщеним особам міжнародними організаціями

03.08.2022 12:09

З метою підтримки внутрішньо переміщених осіб Урядом сумісно із міжнародними організаціями запроваджені додаткові грошові виплати.

За інформацією Мінсоцполітики загалом в рамках додаткових програм, які впроваджені з міжнародними партнерами, розраховується надати додаткові грошові виплати 1,7 млн громадян.

До вказаної програми по додатковій підтримці громадян України, які постраждалі від війни, приєдналися:

1. Допомога від Червоного Хреста

2. Програма «Спільно» від ЮНІСЕФ

3. Допомога ВПО від Агентства ООН у справах біженців

4. Допомога від Всесвітньої продовольчої програми ООН

5. Допомога від Міжнародної організації міграції

6. Допомога від Норвезької ради у справах біженців

1. Допомога від Червоного Хреста.

Наприкінці квітня Міжнародний Комітет Червоного Хреста, Товариство Червоного Хреста України та Мінсоцполітики підписали меморандум про взаєморозуміння.

Для цих цілей МКЧХ сформував бюджет у розмірі 1,9 млрд грн, а Товариство Червоного Хреста України – 500 млн грн.

Фінансова допомога складе 2500 грн на особу на місяць протягом щонайменше одного місяця.

Допомога виплачується без окремого звернення людини, незалежно від отримання інших видів допомоги, зокрема виплати допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам.

Списки формує і передає Червоному Хресту Міністерство соціальної політики на основі інформації, що міститься в Єдиній інформаційній базі даних про внутрішньо переміщених осіб, а також з-поміж людей, які подали заявку на отримання допомоги через інформаційну платформу «єДопомога».

2. Програма «Спільно» від ЮНІСЕФ

ЮНІСЕФ або ж Дитячий фонд ООН – це спеціалізована структура Організації об’єднаних націй, яка була створена у грудні 1946 року для захисту прав та інтересів дітей з моменту народження і до початку дорослого життя.

На допомогу за цією програмою можуть розраховувати родини з дітьми.

Категорії таких родин наступні:

· мають троє і більше дітей до 18 років, з яких принаймні одна

дитина не досягла двох років;

· мають двоє і більше дітей до 18 років, з яких принаймні одна

дитина з інвалідністю.

Подати заявку також можуть названі батьки чи офіційні опікуни, якщо теж відповідають цим вимогам.

Щоб отримати допомогу, необхідно заповнити анкету на цьому сайті: https://register.unicef.org/

Заявку розглянуть фахівці ЮНІСЕФ і ухвалять відповідне рішення. Про нього вас сповістять SMS.

Якщо родина відповідаєте критеріям, нараховується тримісячна допомога в розмірі 2220 грн на кожного, але не більше як на п’ятьох членів домогосподарства.

3. Допомога ВПО від Агентства ООН у справах біженців

Агентство ООН у справах біженців ще в березні розпочало збирати дані для надання своєї допомоги, зокрема грошової, людям, які були змушені покинути свої домівки через війну. У цьому агентству допомагає низка благодійних фондів і громадських організацій.

На цю програму можуть розраховувати люди, які виїхали до Вінницької, Дніпропетровської, Закарпатської, Івано-Франківської, Кіровоградської, Львівської, Полтавської, Тернопільської, Черкаської, Чернівецької, Хмельницької областей.

Розмір допомоги – 2 220 грн на кожного члена родини на місяць. Вона покриває тримісячний період.

4. Допомога від Всесвітньої продовольчої програми ООН

Ще один вид допомоги, на який не потрібно подавати додаткові заяви чи відомості. Списки на основі відомостей з Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб формує та передає Всесвітній продовольчій програмі ООН Міністерство соціальної політики.

За результатами розгляду та проведеної перевірки задля уникнення подвійних виплат, Всесвітня продовольча програма ООН надсилає повідомлення на вказаний контактний номер з кодом підтвердження та інформацією, як отримати грошовий переказ.

Розмір допомоги – 2 220 гривень на кожного члена домогосподарства на місяць, але не більш як для трьох осіб.

Виплата здійснюється щомісяця протягом трьох місяців через

систему міжнародних грошових переказів Western Union.

5. Допомога від Міжнародної організації міграції

Міжнародна організація з міграції коштом початкового фінансування з Центрального фонду реагування на надзвичайні ситуації (CERF), Європейського Союзу, Канади, Німеччини та Бюро гуманітарної допомоги Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) ще в березні розпочала програму грошової допомоги для внутрішньо переміщених осіб.

Для отримання допомоги потрібно зареєструватися як ВПО в місцевих органах соціального захисту.

Пріоритет надається вагітним, самотнім батькам, сім’ям з двома або більше дітьми, родинам, де є люди з інвалідністю, людям поважного віку (65+ років) – тобто найменш захищеним верствам населення.

Розмір виплати складає 2 220 грн на особу.

6. Допомога від Норвезької ради у справах біженців

Наразі реєстрація проходить лише за допомогою чат-боту у WhatsApp.

Зворотній зв’язок після реєстрації займає до 10 днів. Надходження коштів – через місяць після реєстрації.

Розмір допомоги складає 2 220 грн на кожного члена родини на

місяць. Сумарно виплати розраховані на три місяці.