• Пошук по сайту
  • Пошук по документах

Розірвання трудового договору в умовах воєнного стану

eye

150

03.08.2022 09:04

RSS

img

Східне міжрегіональне управління Державної служби України з питань праці інформує  про розірвання трудового договору в умовах існування загрози для життя і здоров’я працівника, у зв’язку з веденням бойових дій у районах, в яких розташоване підприємство.

Начальником відділу контролю західного напрямку працівнику одного з підприємств Донецької області  було надано консультацію щодо можливості розірвання трудового договору у зв’язку з веденням бойових дій у районах, в яких розташоване підприємство та існування загрози для життя і здоров’я працівника.

Нормою статті 4 Закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану»  № 2136  (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2136-20#n15)визначено, що  у зв’язку з веденням бойових дій у районах, в яких розташоване підприємство, установа, організація, та існування загрози для життя і здоров’я працівника він може розірвати трудовий договір за власною ініціативою у строк, зазначений у його заяві (крім випадків примусового залучення до суспільно корисних робіт в умовах воєнного стану, залучення до виконання робіт на об’єктах критичної інфраструктури)
Відповідно до вимог ч.4 ст.7 ЗУ " Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб" (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1706-18), внутрішньо переміщена особа, (за аналогією і особа, яка не має статусу ВПО, але мала трудові відносини з роботодавцем із зони конфлікту), яка не мала можливості припинити трудовий договір (інший вид зайнятості) відповідно до пункту 1 (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/322-08#n206) статті 36, статей 38 (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/322-08#n218), 39 (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/322-08#n223) Кодексу законів про працю України у зв’язку з неможливістю продовження роботи за таким трудовим договором (іншого виду зайнятості) за попереднім місцем проживання, для набуття статусу безробітного та отримання допомоги по безробіттю і соціальних послуг за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням на випадок безробіття має право припинити такий трудовий договір в односторонньому порядку, подавши до центру зайнятості за місцем проживання внутрішньо переміщеної особи заяву на ім’я роботодавця про припинення трудового договору.

Датою припинення трудового договору є день, наступний за днем подання такої заяви.

Центр зайнятості за місцем проживання внутрішньо переміщеної особи у день припинення трудового договору повідомляє про це:

  • роботодавця (будь-якими засобами комунікації, у тому числі електронними);
  • територіальний орган Пенсійного фонду України;
  • територіальний орган Державної податкової служби”.

Також, під час надання консультації наголошено на необхідності додержання законодавства про працю в частині оформлення трудових відносин. Один з акцентів був зроблений на запобігання ризикам примусової праці та трудового рабства. В зв’язку з тим, що в умовах військової агресії РФ багато працівників вимушені евакуюватися, надана інформація  про те, що треба робити щоб не потрапити до пастки торгівців людьми та не стати жертвами примусовою праці (https://t.me/smudsp/1170) та  надано контакти гарячих ліній, куди можна буде звернутись за допомогою в разі необхідності та розповсюджено в електронному вигляді пам’ятку щодо протидії торгівлі людьми.

Проінформовано, що більше інформації та відповіді на найактуальніші питання застосування трудового законодавства, зокрема і у воєнний час, розміщено   на інформаційному порталі Держпраці: pratsia.in.ua.

Назад до розділу

Опитування

Яку інформацію Ви найчастіше шукаєте на Smart-порталі?

47,06%

23,53%

17,65%

11,76%

Триває до 31/12/2020

Останні новини з категорії:

З нагоди Дня вчителя покровським педагогам вручили грамоти та грошові сертифікати

Напередодні Дня вчителя, яке в Україні відзначають у першу неділю жовтня, у Покровську відбувся урочистий захід. У святковій атмосфері вітали педагогів громади керівники громади та вихованці творчих колективів.

eye

24

Новини

30 вересня 2022 13:28

У Покровську вітання з професійним святом приймали бібліотекарі громади

Щороку 30 вересня відзначається Всеукраїнський день бібліотек. Сьогодні вітання зі святом від керівників громади приймали бібліотекарі — провідники у світ знань, казок, подорожей, фантастики, наукових відкриттів.

eye

40

Новини громад

30 вересня 2022 10:00

Сьогодні в Україні – День усиновлення

Це особливе свято і для дітей, які знайшли нову родину та для батьків, які взяли на себе відповідальність за долю маленької людини.

eye

55

Новини

30 вересня 2022 09:28

ic

Як бути в курсі останніх новин?

Підпишіться на email розсилку, щоб отримувати найоперативнішу інформацію