Донеччани-державотворці: Нечипір Данилович Губа

24.07.2022 13:00

Сотник Армії Української Народної Республіки, учасник Першого Зимового походу.

Народився Нечипір Губа 9 лютого 1892 року на станції Гришине Бахмутського повіту Катеринославської губернії – нині місто Покровськ. У 1917—1921 роках, коли тисячі українців, які мешкали на Сході України, взяли до рук зброю, щоб відстояти незалежність України, Нечипір Губа приєднався до земляків. З 27 червня 1919 по 16 серпня 1919 року він був начальником школи підстаршин 9-ї Залізничної дивізії армії УНР, що діє, став учасником Першого Зимового походу — у складі 3-го кінного полку. В 1921 був помічником по господарській частині командира 4-го Ніжинського кінного полку ім. Сірка Армії УНР. Помер на еміграції.

19 лютого 2018 року у місті Покровськ Донецької області урочисто відкрили меморіальну дошку Нечипору Губі.

Дошку встановлено на будівлі, де багато років працював міський центр нині забороненої в Україні комуністичної партії, яка майже знищила пам'ять про героїв, які боролися за державність України.