ГУ ПФУ Донецької області забезпечено в поточному році проведення всіх передбачених законодавством перерахунків пенсій

29.06.2022 16:32

Головним управлінням Пенсійного фонду України в Донецькій області забезпечено в поточному році проведення всіх передбачених законодавством перерахунків пенсій.

Відповідно до статті 42 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» в червні працюючі пенсіонери вже отримали перераховані з 1 квітня розміри пенсій з доплатою за квітень та травень.

Перерахунок пенсії зроблено одразу після отримання від податкової служби звітності про сплату роботодавцями єдиного соціального внеску за 1 квартал.

Перераховано майже 53,0 тис. пенсійних виплат.

Середній розмір підвищення склав 169,72 грн.

Відповідно до Закону України “Про Державний бюджет України на 2022 рік” у зв’язку зі зміною прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, з 1 934 до 2 027 грн з 1 липня будуть виплачені в перерахованому розмірі:

• мінімальні пенсії;
  • доплати за понаднормативний стаж для непрацюючих пенсіонерів;
  • пенсії за особливі заслуги перед Україною;
  • мінімальні пенсійні виплати особам з інвалідністю внаслідок війни та аварії на ЧАЕС, учасникам бойових дій;
  • підвищення ветеранам війни та членам їх сімей, жертвам нацистських переслідувань;
  • державна адресна допомога на догляд особам з інвалідністю внаслідок війни та надбавка на утриманців «військовим» пенсіонерам;
  • мінімальні пенсійні виплати шахтарям;
  • надбавки донорам тощо.

Головне управління звертає Вашу увагу, що з 1 жовтня відбудеться перерахунок пенсій у зв’язку зі зміною мінімальної заробітної плати з 6 500 до 6 700 грн для непрацюючих осіб 65 і більше років та які мають страховий стаж не менше 35 років для чоловіків та 30 років для жінок зі збільшенням мінімального розміру пенсій за віком до 2 680 грн.

Зміни у розмірі пенсійних виплат також торкнуться і пенсіонерів інших вікових категорій.

Відповідно до Закону України “Про Державний бюджет України на 2022 рік” у зв’язку зі зміною прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, з 2 027 до 2 093 грн з 1 грудня будуть перераховані пенсії та інші зазначені вище складові.

Більш докладну інформацію читайте на вебресурсах Головного управління фейсбук-сторінці та телеграм-каналі https://t.me/PensFond_dn