• Пошук по сайту
  • Пошук по документах

Очільники Покровська продегустували страви у шкільній їдальні

eye

2463

21.01.2022 14:05

Новини громад

img

З початку 2022 року учні усіх навчальних закладів Покровської громади харчуються за оновленим меню, впровадженим за ініціативою першою леді України Олени Зеленської. Воно передбачає зменшення у раціоні дітей хлібобулочних виробів, відмову від цукру та солі, а також збільшення кількості овочів і м'яса. Втім, таке харчування подобається не всім. Аби подивитись, як впроваджується нове меню, очільник Покровська Руслан Требушкін разом із заступниками Костянтином Мілютіним та Маргаритою Ідрісовою без попередження завітали у їдальню ЗОШ №14.

Як і в інших, у цьому навчальному закладі на кожен день тижня розроблене меню. На час перевірки сніданок молодшої ланки складали печеня по-домашньому з куркою, компот, хліб та банан. А ось старшокласники можуть обирати страви самостійно. І завдяки різноманітному меню бажаючих харчуватися у їдальні з кожним днем все більше. 

«Зі 183 учнів початкових класів 152 – харчуються у їдальні. Це понад 80%. Для старшокласників є завжди вибір. Страви різні – це салати, каші, котлети. Кожного дня я та медсестра перевіряємо вагу готової продукції, куштуємо її, а також спостерігаємо, як їдять діти», - розповіла директорка ЗОШ №14 Любов Борзова. 

Чи справді страви добре смакують,  вирішили спробувати і керівники міської ради. У їдальні міський голова разом із заступниками придбали салати, гарніри та напої. 

«Дуже змішані почуття. По-перше, це повернення у дитинство, коли ми їли в їдальні між уроками. Тож, що стосується гарніру та салатів: вони гарно приготовані. Котлети (я брав рибну та м`ясну) теж гарні на смак, але, гадаю, із впровадженням нової програми, вони будуть ще смачнішими. В цілому, мені все сподобалось», - зазначив Руслан Требушкін. 

Про свої смакові вподобання та правила здорового харчування розповіла і заступниця міського голови Маргарита Ідрісова: «Я скуштувала картопляне пюре та котлету, але доїсти так і не змогла. Порція для мене завелика, стільки я не їм. Вважаю, що і для наших школярів це забагато. Страва смачна та ситна. Сподобався мені і компот. Так, він без цукру, але це й добре. Я та моя родина споживаємо несолодкі напої». 

Також керівники громади зазначили, що оновлене меню - це добре, але страви потрібно готувати на сучасному обладнанні. Саме наповнення харчоблоків стане ще одним кроком у загальному плані дій щодо запровадження здорового харчування в освітніх закладах Покровської громади.

Серед першочергових планів - оснащення їдалень витяжними системами (там, де вони наразі відсутні), а також сучасними комплектами меблів. 

Назад до розділу

Опитування

Яку інформацію Ви найчастіше шукаєте на Smart-порталі?

47,06%

23,53%

17,65%

11,76%

Триває до 31/12/2020

Останні новини з категорії:

Від БО «Янголи спасіння» мешканці Шевченківського СО отримали будівельні набори для відновлення житла після обстрілу

Благодійний фонд «Янголи Спасіння» та його партнери продовжують підтримувати постраждалих мешканців, забезпечуючи їх необхідними ресурсами для відновлення житла та подолання наслідків війни.

eye

18

Громада 1

21 червня 2024 15:01

Покровськ відзначив День фермера: вдячність за хліб і шана працьовитим рукам

19 червня Покровська громада урочисто відзначила День фермера – свято, присвячене людям, які своєю важкою працею годують нашу країну.

eye

26

Громада 1

21 червня 2024 13:45

Комісія розподілила гуманітарну допомогу від БО «Янголи спасіння»

Сьогодні під головуванням заступниці начальника Покровської МВА Наталії Іваньо відбулося чергове засідання комісії з розподілу гуманітарної допомоги.

eye

30

Громада 1

21 червня 2024 13:00

ic

Як бути в курсі останніх новин?

Підпишіться на email розсилку, щоб отримувати найоперативнішу інформацію