Увага! Перерахунок за теплопостачання для «інших споживачів» згідно Постанови КМУ №1209 від 10.11.2021р. за грудень 2021р.

20.01.2022 14:34

Адміністрація  КП «Покровськтепломережа» інформує, що 10 листопада 2021 року Кабінетом Міністрів України прийнято постанову №1209 «Деякі питання нарахування (визначення) плати за теплову енергію, послуги з постачання теплової енергії та постачання гарячої води  у зв’язку із зміною ціни природного газу», якою надається можливість (право) теплопостачальним організаціям здійснювати перерахунок розміру плати для «інших споживачів» теплової енергії у зв’язку із коливанням  ціни природного газу протягом опалювального періоду  2021/22 рр.

Підставою для зміни розміру нарахувань є умова коли ціна природного газу (без  урахування  тарифу  на транспортування) придбаного у відповідному місяці є відмінною від ціни природного газу, що врахована у структурі  тарифів на теплову енергію.

Постановою  передбачено  розрахунок  коефіцієнта  перерахунку:

К= Вп/Вт, де

Вп – перерахована планована вартість одиниці теплової енергії (з урахуванням нової  ціни  газу);

Вт –  планована вартість одиниці теплової енергії  відповідно до встановлених уповноваженим органом тарифів.

Так, ціна постачання природного газу врахована у  тарифі, встановленому Рішенням виконкому Покровської міської ради №526 від 09.11.21 відповідно до якого  проводиться нарахування «іншим споживачам» у грудні 2021р. складає 30217,52 грн/тис.куб.м. (без ПДВ), ціна  постачання газу  згідно актів приймання -передачі  за  грудень  2021 р.  склала  6183,33 грн. /тис.куб.м. (без ПДВ).

Коефіцієнт  для перерахунку  вартості   за  грудень  2021р.  склав:  К – 0,34.

Визначення суми перерахунку для споживачів (С) розраховується за  формулою:

С = ( К -1)  х  П, де П – плата за теплову енергію, визначена у відповідному місяці згідно  з  діючим тарифом для  категорії  «інші споживачі».

Приклад:  Умовно  П = 1000 грн.

С= ( 0,34 – 1 ) х 1000 грн. =  (- 660 грн.)

Одночасно інформуємо, що у зв’язку з коригуванням обсягу природного газу (Обсяг ІІ) для виробництва теплової енергії для «інших споживачів» у грудні 2021 році буде проведено перерахунок  плати за теплову енергію за листопад  місяць.