• Пошук по сайту
  • Пошук по документах

Депутати Покровська розглянули житлові питання, які будуть винесені на сесію

eye

1408

18.01.2022 14:45

Новини громад

img

18 січня у міській раді відбулось засідання постійної депутатської комісії з питань житлово-комунального господарства, благоустрою та інженерної інфраструктури. Традиційно разом з депутатами участь у розгляданні проєктів рішень взяли секретар Покровської міської ради Наталія Іваньо та представник Громадської ради Микола Ташлицький. 

На порядку денному – 6 питань, переважна більшість з яких стосувалися зарахування до житлового фонду міської ради будинків та квартир.

За словами начальника житлово-комунального відділу Дмитра Візенкова, з метою забезпечення житлом багатодітних сімей на умовах співфінансування з Донецькою ОДА було придбано будинок площею майже 150 квадратних метрів за 1 мільйон 100 тисяч гривень та чотирьохкімнатну квартиру площею 70 м2 за 822 тисячі гривень. 

Активно ведеться у місті і робота щодо забезпечення житлом дітей-сиріт та ВПО. 

«У рамках обласної програми за кошти місцевого та обласного бюджетів було придбано п`ять однокімнатних квартир, які мають бути зараховані до житлового фонду громади. Для тимчасового перебування внутрішньо-переміщених осіб, які перебувають на обліку, були закуплені 1 однокімнатна квартира, 7 двокімнатних і 3 – трикімнатних. Взагалі у 2021 році було придбано 18 квартир замість запланованих 15», - додав Дмитро Візенков. 

У свою чергу, депутати поцікавились наявністю та процедурою формування фонду виморочного житла. Як пояснив начальник Департаменту фінансово-економічної політики та управління активами Олександр Добровольський, у цьому питанні є багато нюансів:

«Згідно з цивільним кодексом, у будь-якого спадкоємця є 6 місяців на вступ у право власності. Якщо цей строк спливає, то через суд його можна подовжити ще на пів року. Тобто, ми цілий рік очікуємо вирішення «квартирного питання» і генеруємо збитки. Сьогодні облік виморочних житлових приміщень веде бюро технічної інвентаризації, яке лише через 12 місяців може «запускати» процедуру щодо їх оформлення». 

Обговорюючи тему формування виморочного майна, секретар Покровської міської ради Наталія Іваньо зауважила, що багато покинутих будинків знаходяться на приєднаних територіях громади, які теж можна б було зарахувати до вже існуючого переліку та взяти до реалізації програми щодо надання житла:

«Сьогодні, спілкуючись з ріелторами, ми розуміємо, що росте попит саме на приватне житло. Людина сама має вирішити, чи вона спроможна платити за всі комунальні послуги, проживаючи у квартирі, чи краще переїхати до іншого житла, щоб платити менше. Наприклад, лише за вугілля у будинку. Ми повинні враховувати різні варіанти у формуванні фонду житла».

Назад до розділу

Опитування

Яку інформацію Ви найчастіше шукаєте на Smart-порталі?

47,06%

23,53%

17,65%

11,76%

Триває до 31/12/2020

Останні новини з категорії:

ic

Як бути в курсі останніх новин?

Підпишіться на email розсилку, щоб отримувати найоперативнішу інформацію