• Пошук по сайту
  • Пошук по документах

До дня народження Данила Шумука у Покровську відбувся меморіальний захід

eye

728

31.12.2021 11:34

Новини громад

img

Данило Шумук - видатна людина, громадський діяч, борець за волю і долю України. Був учасником українського руху опору та членом-засновником Гельсінської Групи у місцях позбавлення волі, брав активну участь у бойових діях Другої світової війни, був членом Об'єднання українських письменників «Слово». З 89 років, що йому відміряла доля, понад сорок - провів у таборах: польських, німецьких та радянських. 

Останні роки свого життя Данило Шумук провів у Покровську. І на будинку, де мешкав видатний українець, за сприяння міської влади у 2019 році була встановлена меморіальна дошка. Саме біля неї відбувся пам’ятний захід до дня народження відомого дисидента. Вшанувати його прийшли представники влади, громадськості та військові. 

Голова Наукового історико-краєзнавчого об'єднання «Спадщина» Павло Білецький зазначив, що видатна постать Данила Шумука надихнула активних городян на створення туристичного маршруту з національно-патріотичним змістом.

«Покровськ - не тільки місто шахтарів та залізничників, але й місто, що пов’язане зі споконвічною боротьбою українського народу за незалежність, - зазначив Павло Білецький. - Майбутній маршрут буде починатися у центрі Покровська, від встановленого згодом пам’ятного знаку українському козацтву, пролягатиме через вулицю Поштова через кав’ярню, на місці якої була квартира, де жив Данило Шумук, і закінчиться на місці запланованого меморіалу сучасним захисникам України у мікрорайоні «Південний».

Цю ідею палко підтримав голова Донецької обласної організації НСКУ Валерій Романько. 

Під час пам’ятного заходу настоятель Покровського храму святого Юрія Української греко-католицької церкви Роман Демко освятив меморіальну дошку, до якої після урочистої частини присутні поклали квіти.

Назад до розділу

Опитування

Яку інформацію Ви найчастіше шукаєте на Smart-порталі?

47,06%

23,53%

17,65%

11,76%

Триває до 31/12/2020

Останні новини з категорії:

Юні спортсмени Покровської громади отримали подарунки від міжнародних донорів

Попри війну юні спортсмени громади продовжують тренуватися та досягати значних успіхів на змаганнях різних рівнів. Аби змотивувати покровчан на ще більші досягнення за ініціативи ГО "Гідність Донбасу" дітям було вручено подарунки від Project ESPWA.

eye

39

Новини громад

07 червня 2023 16:07

Соціальні послуги мешканцям Лисівського старостинського округу

Соціальні служби Покровської МВА проводять виїзні прийоми та надають мешканцям старостинських округів Покровської громади всі види соціальної допомоги й тим наближають до людей і розвивають соціальні послуги.

eye

44

Новини громад

07 червня 2023 15:06

Перевірка укриттів та хід виконання ремонту доріг: основні питання апаратної наради

Стан справ у громаді та роботу структурних підрозділів міськради сьогодні оговорили керівники громади під час апаратної наради, яка відбулась під головуванням начальника Покровської МВА Сергія Добряка.

eye

98

Новини громад

07 червня 2023 14:40

ic

Як бути в курсі останніх новин?

Підпишіться на email розсилку, щоб отримувати найоперативнішу інформацію