• Пошук по сайту
  • Пошук по документах

Підтримка бізнесу та створення індустріальних парків: Покровськ переймає міжнародний досвід

eye

994

20.12.2021 09:04

Новини громад

img

В рамках Програми мобільності державних службовців, яка за фінансової підтримки Міжнародного Вишеградського фонду впроваджується Польським інститутом міжнародних справ PISM, заступник міського голови Олег Фролов взяв участь у навчальному візиті для державних службовців, місцевих та регіональних органів влади до Польщі.

Увагу учасників з України було сконцентровано на трьох напрямках підтримки бізнесу: підтримка малого та середнього підприємництва, підтримка стартапів і створення та функціонування індустріальних парків.

Перший день почався з візиту у Варшаві Innovation Centre Targowa – Start-ups incubator та Technological Entrepreneurship Foundation. Компанії, які надають життя стартапам, координують, навчають, допомагають знайти інвесторів та є дієвим інкубатором бізнес-ідей у Польщі. 

 

Наступного дня делегація завітала до «Польського агентства розвитку підприємництва» (PARP). Урядова  структура, яка бере участь у реалізації національних та міжнародних програм, що фінансуються зі структурних фондів ЄС, державного бюджету та багаторічних програм Європейської Комісії. Це агентство розвитку є ключовим органом, який відповідає за створення сприятливого для бізнесу середовища в Польщі.

У місті Вроцлав відвідали Вроцлавський індустріальний парк, розташований майже в самому центрі міста, який має більше ніж 100-річну історію.

На території 163 га розташовано виробничі цехи, склади, офіси, площі для оренди та продажу, чудові внутрішні дороги, залізнична мережа і навіть об’єкти з генерації електроенергії та теплопостачання для потреб резидентів парку. В парку працюють понад 250 підприємств із різних галузей, тут мають свої штаб-квартири великі філії глобальних концернів. 

Індустріальний парк має складну структуру власності: власниками землі, нерухомості та доріг є близько 70 різних юридичних осіб, найбільшою з яких є DOZAMEL, яка є керуючою компанією цього індустріального парку.

В Україні свій шлях розвитку Індустріальних парків і на сьогодні наша громада теж почала робити кроки в цьому напрямку, тому для нас дуже важливий закордонний досвід роботи таких територій промислового розвитку.

За два останні дні відвідали дві організації у місті Вроцлав, які займаються розвитком стартапів. 

Інкубатор стартапів Concordia (приватна форма власності). 

Створений, щоб допомогти швидко вийти на шлях розвитку  бізнесу та досягти  міжнародного успіху. Надає гроші на розвиток, доступ до надійних бізнес-партнерів, підтримку наставників і допомогу у вирішенні усіх питань, зв’язки із галузевими партнерами  або з фондами венчурного капіталу, що зацікавлені в інвестуванні в проєкти. 

Чудова локація з офісами, конференц-залами, лаунж-зонами, переговорними кімнатами і навіть своїм рестораном. Понад 400 резидентів цього інкубатору отримують послуги навіть після завершення програм фінансової підтримки. 

Інший інкубатор - Lower Silesian Economic Cooperation Agency (муніципальний) є Агенцією економічного співробітництва для  підтримки підприємництва та стимулювання інновацій в регіоні і є сертифікованим регіональним партнером Польського національного агентства іноземних інвестицій. На сьогодні вже мають три власних будівлі, в яких є сучасний ремонт та інфраструктура для розвитку малого та середнього бізнесу.

Назад до розділу

Опитування

Яку інформацію Ви найчастіше шукаєте на Smart-порталі?

47,06%

23,53%

17,65%

11,76%

Триває до 31/12/2020

Останні новини з категорії:

ic

Як бути в курсі останніх новин?

Підпишіться на email розсилку, щоб отримувати найоперативнішу інформацію