Підвищення пенсії з 01 грудня 2021 року пенсіонерам, у зв’язку зі зміною прожиткового мінімуму

06.12.2021 16:53

З 1 грудня 2021 року  Головним управлінням Пенсійного фонду України в Донецькій області проведено перерахунок пенсій у зв’язку із збільшенням прожиткового мінімуму (з 1854 грн. до 1934 грн.), передбаченого Законом України «Про державний бюджет України на 2021 рік».

Перерахунок проведено в автоматизованому режимі 656,6 тис. пенсіонерам області. Розмір пенсії збільшено 481,6 тис. особам, при цьому середній розмір збільшення пенсій склав 76,09 грн.

Внаслідок збільшення прожиткового мінімуму зросли:

• мінімальні пенсії (з 1854 грн. до 1934 грн.);

• мінімальні розміри пенсій для осіб з інвалідністю внаслідок війни та учасникам бойових дій;

• підвищення ветеранам війни;

• підвищення жертвам нацистських переслідувань;

• мінімальні розміри пенсій особам з інвалідністю, щодо яких встановлено причинний зв'язок інвалідності з Чорнобильською  катастрофою та особам з інвалідністю з числа учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС;

•  мінімальні розміри пенсії шахтарям, на яких поширюється дія Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці»;

•  доплати до пенсії за кожен повний понаднормовий рік страхового стажу непрацюючим особам (жінкам понад 30 років, чоловікам – 35 років, а для пенсій, призначених до 1 жовтня 2011 року, 20 та 25 років відповідно);

•  надбавки до пенсії за особливі заслуги  перед Україною у розмірах, визначених наказом Мінсоцполітики від 27.12.2017 № 2054;

•  надбавки донорам.

Після перерахунку максимальний розмір пенсії встановлено на рівні   19340,00 грн.

Розміри підвищення пенсій кожному пенсіонеру з грудня 2021 року визначені в індивідуальному порядку, в залежності від того, яка складова пенсійної виплати підлягала перерахунку (доплата за понаднормативний стаж, доплата до мінімального розміру пенсії, підвищення або надбавки).

Перерахунок проведено за матеріалами пенсійної справи без звернення пенсіонера до органів Пенсійного фонду України.