• Пошук по сайту
  • Пошук по документах

У Покровському історичному музеї презентували експозицію «Марко Залізняк: Щоденник фотоаматора»

eye

756

08.11.2021 10:49

Новини громад

img

У Покровському історичному музеї презентували результати проєкту «Реекспозиція залу «Заселення краю та етнографія», який був реалізований в рамках партнерської програми «Культура. Туризм. Регіони» Українського культурного фонду та Державного агентства розвитку туризму за підтримки Покровської міської ради.

Ознайомитися з унікальними експонатами залу та привітати співробітників музею з реалізацією проєкту зібрались перші керівники Покровська, представники депутатського корпусу та Громадської ради, місцеві історики та онук Марка Залізняка, який зробив неоціненний внесок у дослідження життя свого дідуся.

«Для Покровської громади це дуже знакова подія. Коли об`єднуються зусилля державної та місцевої влади і активних мешканців, виходить результат, який допомагає розказати нашому підростаючому поколінню історію рідного краю», - зазначив Покровський міський голова Руслан Требушкін.

Марка Залізняка за правом вважають однією з видатних постатей Покровського району: проста людина з цікавою життєвою історією, селянин із незвичним поглядом на буття, земляк, очима якого ми сьогодні бачимо, як розвивались події минулих епох.

«Ми знаємо про історію підприємств нашої громади і досить мало відомостей маємо про села – як вони розвивались та пережили часи радянської колективізації. З оновленням цієї експозиції до онлайн екскурсій можуть долучитись усі бажаючі. До того ж ми розуміємо, що до нашої громади приєднались сільські території, і їм будуть у пригоді ці історичні матеріали. Вітаю усіх з реалізацією проєкту, який вдалось втілити у життя завдяки зусиллям робітників музею, істориків та небайдужих мешканців громади із залученням коштів Українського культурного фонду та Державного агентства розвитку туризму», - зауважила секретар Покровської міської ради Наталія Іваньо.

Етнографічну колекцію Покровського історичного музею у новій експозиції складають фотографічні матеріали та щоденникові, меморіальні записи відомого фотоаматора Марка Залізняка.

Як стверджують місцеві хранителі культурної спадщини, сьогодні через призму життя та творчості Марка Микитовича можна вивчати безліч тем: війни, колективізація, розкуркулення, Голодомор, життя та побут на селі, свята, будівництво Динасового заводу, екологія та ін.

«Я б хотів назвати Марка Залізняка не лише селянином з фотоапаратом, а своєрідним агентом, який зсередини знімав етнографію: сільське життя від початку до другої половини ХХ сторіччя, - підкреслив під час екскурсії науковий куратор проєкту Дмитро Білько. – Завдяки його фотографіям ми маємо цілий зріз цього життя. Це світлини, які зберігаються в різних архівах України, у тому числі і в музеї Покровська, а також набір етнографічних предметів».

 

Назад до розділу

Опитування

Яку інформацію Ви найчастіше шукаєте на Smart-порталі?

47,06%

23,53%

17,65%

11,76%

Триває до 31/12/2020

Останні новини з категорії:

Військово-цивільна складова територіальної оборони: батальйон «Покровськ-1» святкує другу річницю свого створення

У Покровську відбувся урочистий захід з нагоди відзначення другої річниці створення добровольчого формування «Покровськ-1».

eye

67

Новини громад

26 лютого 2024 10:56

Відновлено 1,5 тис.кв.м покрівлі: Покровська МВА спільно з благодійниками ліквідовує наслідки ворожих атак

Ворог не припиняє обстрілювати мирні міста Донеччини, серед яких і населені пункти нашої громади. Під ворожий вогонь потрапляють житлові будинки. Внаслідок обстрілу Покровська 30 січня було пошкоджено 8 багатоквартирних та 13 приватних домоволодінь.

eye

38

Громада 1

26 лютого 2024 09:30

У старостинських округах громади вшанували пам’ять загиблих за два роки війни

Рівно 2 роки тому, 24 лютого, російські війська вторглися на територію України. Цей момент став випробуванням для кожного українця. 

eye

49

Новини громад

24 лютого 2024 13:06

ic

Як бути в курсі останніх новин?

Підпишіться на email розсилку, щоб отримувати найоперативнішу інформацію