• Пошук по сайту
  • Пошук по документах

У Покровському історичному музеї презентували експозицію «Марко Залізняк: Щоденник фотоаматора»

eye

546

08.11.2021 10:49

Новини громад

img

У Покровському історичному музеї презентували результати проєкту «Реекспозиція залу «Заселення краю та етнографія», який був реалізований в рамках партнерської програми «Культура. Туризм. Регіони» Українського культурного фонду та Державного агентства розвитку туризму за підтримки Покровської міської ради.

Ознайомитися з унікальними експонатами залу та привітати співробітників музею з реалізацією проєкту зібрались перші керівники Покровська, представники депутатського корпусу та Громадської ради, місцеві історики та онук Марка Залізняка, який зробив неоціненний внесок у дослідження життя свого дідуся.

«Для Покровської громади це дуже знакова подія. Коли об`єднуються зусилля державної та місцевої влади і активних мешканців, виходить результат, який допомагає розказати нашому підростаючому поколінню історію рідного краю», - зазначив Покровський міський голова Руслан Требушкін.

Марка Залізняка за правом вважають однією з видатних постатей Покровського району: проста людина з цікавою життєвою історією, селянин із незвичним поглядом на буття, земляк, очима якого ми сьогодні бачимо, як розвивались події минулих епох.

«Ми знаємо про історію підприємств нашої громади і досить мало відомостей маємо про села – як вони розвивались та пережили часи радянської колективізації. З оновленням цієї експозиції до онлайн екскурсій можуть долучитись усі бажаючі. До того ж ми розуміємо, що до нашої громади приєднались сільські території, і їм будуть у пригоді ці історичні матеріали. Вітаю усіх з реалізацією проєкту, який вдалось втілити у життя завдяки зусиллям робітників музею, істориків та небайдужих мешканців громади із залученням коштів Українського культурного фонду та Державного агентства розвитку туризму», - зауважила секретар Покровської міської ради Наталія Іваньо.

Етнографічну колекцію Покровського історичного музею у новій експозиції складають фотографічні матеріали та щоденникові, меморіальні записи відомого фотоаматора Марка Залізняка.

Як стверджують місцеві хранителі культурної спадщини, сьогодні через призму життя та творчості Марка Микитовича можна вивчати безліч тем: війни, колективізація, розкуркулення, Голодомор, життя та побут на селі, свята, будівництво Динасового заводу, екологія та ін.

«Я б хотів назвати Марка Залізняка не лише селянином з фотоапаратом, а своєрідним агентом, який зсередини знімав етнографію: сільське життя від початку до другої половини ХХ сторіччя, - підкреслив під час екскурсії науковий куратор проєкту Дмитро Білько. – Завдяки його фотографіям ми маємо цілий зріз цього життя. Це світлини, які зберігаються в різних архівах України, у тому числі і в музеї Покровська, а також набір етнографічних предметів».

 

Назад до розділу

Опитування

Яку інформацію Ви найчастіше шукаєте на Smart-порталі?

47,06%

23,53%

17,65%

11,76%

Триває до 31/12/2020

Останні новини з категорії:

Заступник голови ДонОДА Вадим Філашкін перевірив стан захисних споруд у Покровську

Заступник голови Донецької облдержадміністрації Вадим Філашкін разом з керівництвом Покровської районної та міської військових адміністрацій, представниками ДСНС та поліції провів комісійне обстеження укриттів.

eye

22

Новини громад

09 червня 2023 18:28

На знак вшанування пам`яті Героїв Небесної Сотні: молодь міста ініціює встановлення меморіальної скульптури 

Активна молодь Покровська звернулась до керівництва з проханням про встановлення сучасної меморіальної садово-паркової скульптури на честь Героїв Небесної сотні біля пам'ятного каменя, розташованого на мкрн. Южному.

eye

42

Новини громад

09 червня 2023 15:41

Покровська МВА спільно з «Ощадбанком» розробляє програму підтримки бізнесу 

Керівники Покровська МВА зустрілись з начальницею Донецького обласного управління АТ “Ощадбанк” Ганною Прасол та керуючою ТВБВ філії "Ощадбанк" Ларисою Низельник.

eye

36

Новини громад

09 червня 2023 14:42

ic

Як бути в курсі останніх новин?

Підпишіться на email розсилку, щоб отримувати найоперативнішу інформацію