• Пошук по сайту
  • Пошук по документах

ПФУ інформує: відновленно місячну звітність з єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (ЄСВ) та податку на доходи фізичних осіб (ПДФО)

eye

376

03.11.2021 16:57

RSS

img

29 вересня 2021 року Кабінет Міністрів України підтримав законопроєкт, яким вносяться зміни до Податкового кодексу України щодо відновлення місячної звітності з єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (ЄСВ) та податку на доходи фізичних осіб (ПДФО).

Проєкт розроблено Пенсійним фондом України з урахуванням наслідків запровадження квартального періоду звітування та пропозицій страхувальників і застрахованих осіб.

Перехід на місячну звітність сприятиме:

  • своєчасному надходженню до реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування відомостей про заробітну плату, сплату ЄСВ, страховий стаж та включення цих даних для розрахунку розмірів виплат за соціальним страхуванням, в тому числі пенсії; 

  • оперативному здійсненню виплат за листками тимчасової непрацездатності та  допомоги по безробіттю;

  • щомісячному розрахунку показників середньої заробітної плати, що враховуються для обчислення пенсії;

  • проведенню оперативного аналізу основних показників чисельності застрахованих осіб та рівня їх заробітних плат, які впливають на наповнення бюджету Пенсійного фонду України.

У разі прийняття законопроєкту Верховною Радою України: 

застраховані особи щомісяця отримуватимуть інформацію про свій страховий стаж для призначення пенсійних та інших виплат; 

– страхувальникам не потрібно буде подавати проміжні довідкові звіти для призначення пенсій, що сприятиме уникненню помилок при подачі звітності. 

Ознайомитись із законопроєктом можна за посиланням: 

https://www.kmu.gov.ua/news/uryad-shvaliv-zmini-do-podatkovogo-kodeksu-ukrayini-v-chastini-vstanovlennya-misyachnoyi-zvitnosti-zi-splati-yedinogo-vnesku-i-podatku-na-dohodi-fizichnih-osib

ЗВЕРТАЄМО УВАГУ, що граничний термін подання єдиної звітності з ЄСВ та ПДФО за III квартал 09 листопада 2021 року.

 

Перевіряйте стан сплати ЄСВ онлайн на PORTAL.PFU.GOV.UA!

 

Назад до розділу

Опитування

Яку інформацію Ви найчастіше шукаєте на Smart-порталі?

47,06%

23,53%

17,65%

11,76%

Триває до 31/12/2020

Останні новини з категорії:

ic

Як бути в курсі останніх новин?

Підпишіться на email розсилку, щоб отримувати найоперативнішу інформацію